Handy Dandy na stupních vítězů

17. 11. 2021

Navzdory současné složité covidové situaci se 9.11. 2021 uskutečnila soutěž žáků V. ročníků v anglickém jazyce Handy Dandy na ZŠ Červený Vrch. Celkem se této soutěže zúčastnilo přes 100 žáků z celé Prahy 6.

Žáci pomocí hlasovacího zařízení vybírali správnou odpověd´ze čtyř možností A,B,C,D z oblasti grammar, words, English speaking countries, conversation, festivals. Skupina našich žáků si se 70 záludnými otázkami velmi dobře poradila a v silné konkurenci se všichni umístili v první polovině startovního pole. Významného úspěchu dosáhli ti, kteří se zúčastní slavnostního vyhlášení vítězů.

1. místo - Christopher Fejfar z 5.A,

3. místo - Abdul Majeed Suad z 5.C,

5. místo - Anna Salem z 5.C

13. místo - Dominika Henclová z 5.C.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Blanka Voráčková

 

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové