Humanitární sbírka pro Ukrajinu

28. 2. 2022

Do města Khmelnytskyi z naší školy poputuje více než stovka spacích pytlů a Červenému kříži množství požadovaného lékařského materiálu.

 

Ve spolupráci s úřadem MČ Prahy 6 a Českým červeným křížem proběhla na naší škole humanitární sbírka pro Ukrajinu. Pan učitel Supek zorganizoval interní sbírku a tak se v rámci pedagogického sboru dokázala vybrat částka, za kterou se mohlo zakoupit více než 100 kusů spacích pytlů. K nim pak přibyla více než desítka spacáků od dárců z řad dětí a rodičů. Ti se také zasloužili o naplnění krabic zdravotnickým materiálem. 

Děkujeme všem za spolupráci a přejeme mnoho sil v nelehké době.  

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové