FAQ - Lyžařský kurz

18. 1. 2024

Abychom zajistili co možná nejhladší průběh lyžařského kurzu, předkládáme několik doplňujících informací.

Kdy a kde?

24. února - 2. března 2024, Pec pod Sněžkou - Hotel Energetik; sraz v sobotu 24.2. v 8:00 hodin před budovou školy (odjezd 8:30 hodin), návrat v sobotu 2.3. okolo 14:00 hodin před budovu školy (v případě, že budete chtít, aby vaše dítě šlo po skončení akce samo domů, je potřeba odevzdat papír s vaším souhlasem)

Bez čeho nemůže dítě na kurz odjet?

• formulář č.1: Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte (platnost tohoto formuláře bývá dva roky, mnohdy lze použít posudek vystavený před loňskou školou v přírodě);
  • formulář č.2: Prohlášení zákonných zástupců dítěte k bezinfekčnosti a odpovědnosti za škodu;
  • potvrzení o seřízení bezpečnostního vázání (případně písemné čestné prohlášení zákonného zástupce);
  • kartička pojištěnce (originál)

Vše vložit do euroobalu/obálky, které budou vybírány u autobusu před odjezdem na kurz.

Proč originál kartičky pojištěnce?

Papírová kopie není vhodná, instruktoři nosí kartičky během výcviku pro případ potřeby u sebe a velice snadno tak dojde k jejich rozmočení a poškození.

Užívá vaše dítě pravidelně léky?

Pravidelně užívané léky je potřeba odevzdat v pojmenované obálce zdravotnici kurzu (paní učitelka Budilová) u autobusu před odjezdem na kurz a informovat ji o náležitostech s nimi spojených.

Má vaše dítě speciální dietu?

O případných potřebách změny jídelníčku je nutné s dostatečným předstihem informovat vedoucího kurzu (pan zástupce Hlubuček).

Pozdní příjezd / dřívější odjezd?

Informujte o tom s předstihem vedoucího kurzu (pan zástupce Hlubuček). K hotelu nelze autem vyjet. Parkoviště je od hotelu vzdáleno cca 2 km. Lze využít placené hotelové taxi.

Peníze na skipas?

Peníze budou od dětí vybírány až první večer kurzu. Peníze tedy nevkládejte do euroobalu/obálky k formulářům. Mějte přesně požadovanou částku.

Jak zabalit lyže?

Vaky na lyže a lyžařskou obuv jsou pro úspěšný transport nezbytné. Vaky doporučujeme označit jmenovkou. Je dobré označit i samotné lyže, hůlky a přeskáče (především ty zapůjčené z půjčovny, protože dochází každoročně k záměnám vybavení). Důrazně zakazujeme vkládat lyžařskou obuv do igelitových tašek nebo ji pouze svazovat provázkem.

Chránič páteře?

Tato ochranná pomůcka nemá úplně malou pořizovací cenu, proto není povinná a po žácích ji nevyžadujeme. Páteřák je však již běžnou součástí lyžařské výstroje a pokud jej dítě vlastní, nebo máte možnost ho dítěti bezplatně zapůjčit, tak této možnosti využijte.

Cesta na hotel?

Pobyt začínáme obědem, na cestu tak není nutná žádná velká svačina. Autobus nás odveze do centra Pece pod Sněžkou, zde jsou zavazadla naložena na rolbu. Žáci jdou poté cca 2 km do kopce k hotelu. Je tedy nezbytně nutné vhodné oblečení (zimní obuv, lyžařská bunda, teplá čepice...). Komu se v autobuse dělá špatně, tak si nezapomene vzít před odjezdem kinedril a do batůžku igelitový sáček pro případ nouze.

Mobilní telefon, elektronika?

Mobil je oproti jiným školním akcím žádoucí. Hlavním důvodem je případná komunikace při potížích na svahu. Od ostatní elektroniky odrazujeme. Během transportu velmi snadno dojde k poškození.

Co nebrat?

Velké obnosy peněz a cennosti - nelze vyloučit ztrátu nebo odcizení. Zakázány jsou energetické a kofeinové nápoje.

Přiložené soubory

Zápis do 1. třídy

16. 4. 2024 - 17. 4. 2024

Zápis do 1. ročníku pro šk. rok 2024/25 proběhne 16. a 17. 4. 2024 (14 - 18 hod.)