Městský žákovský parlament

22. 10. 2019

Dne 18.10.2019 navštívil náš předseda Jan Hedl s místopředsedkyní našeho parlamentu Terezou Dvořákovou Městský žákovský parlament, který se konal na Úřadě Prahy 6 v zasedací místnosti.

Hned na úvod zasedání proběhlo jmenování nových členů Městského žákovského parlamentu, kterého se ujala paní ředitelka Michaela Rybářová a paní radní Ing. Marie Kubíková. 

Stěžejní částí programu byla diskuse se starostou Prahy 6 panem Mgr. Ondřejem Kolářem za účasti paní radní Ing. Marie Kubíkové. Projednávaly se připomínky členů Městského žákovského parlamentu k ochraně životního prostředí na Praze 6. Pan starosta se vyjadřoval ke každému tématu, vysvětlil případné nedostatky a přijal nápady žáků na zlepšení situace. Žákům slíbil, že se navrženým nápadům a konkrétním připomínkám bude dále věnovat a pokusí se situaci změnit.

Další částí programu bylo projednávání ročního plánu činnosti MŽP a jeho náplň během roku. Žáci se zaměřovali na otázky: Co je MŽP? Co očekávají od MŽP? Jaká témata by žáky zajímala na vzdělávací část plánovaného výjezdu MŽP.

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové