Nápad pro šestku II

17. 10. 2018

Vážení rodiče,

obracím se na vás s žádosti o podporu nápadu na úpravu veřejného prostoru před školami ZŠ a MŠ nám. Svobody 2 a ZŠ a MŠ E. Destinnové. Hlasováním v Nápadu pro Šestku II můžete zvýšit pravděpodobnost, aby tento nápad mohl být úspěšný.

Tento prostor před školami volá po změně! Je to významné místo pro 1200 žáků a prostředí pro setkávání s velkým potenciálem nejen pro návštěvníky a zaměstnance škol. Současná zeleň, obklopená vysokým provozem aut, je výhodou a obrovskou příležitostí jí udělat atraktivnější a lépe využívanou. V okolí škol by měl být mobiliář vybízející k zastavení a příjemnému čekání na ratolesti. Chybí zde místo, které by mohly využívat samotní žáci ve věku 7-15let a bezpečně zde trávit čas s kamarády.

Moderní revitalizace s ohledem na celý koncept náměstí Svobody nabídne také místním obyvatelům a kolemjdoucím místo k zastavení a odpočinku.

Zeptejme se dětí, jakou oázu si tu přejí. Děti by se účastnily plánovacích workshopů s architektem.

Hlasujte do 31.10.2018 na www.napadprosestku.cz

Stačí se pomocí mobil. telefonu přihlásit, získat ověřovací kód a v kategorii velkých nápadů hlasovat pro nápad - Úprava veřejného prostoru před školami ZŠ a MŠ nám. Svobody 2 a ZŠ a MŠ E. Destinnové.

 

Nápad již podpořili ředitelé obou škol, Svoboda - nadační fond přátel školy a spolek Město přátelské k dětem,z.s.

 

Děkuji vám všem za podporu,

 

Markéta Patelová

navrhovatel

Mob: +420 728 210 964

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové