Olympiáda v českém jazyce

25. 2. 2022

Dne 17. února 2022 proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 žáků z devátých ročníků. Olympiáda má vždy 2 části: mluvnickou a slohovou. Všichni žáci se zadaných úkolů zhostili velmi dobře. Chválíme!

Blahopřejeme vítězům:

  1. místo: Radka Kristová (9.B)
  2. místo: Jonáš Tomík (9. D)
  3. místo: Helena Houfová (9.C), Radan Tutko (9.B)

Do obvodního kola postupují žáci, kteří se umístili na prvních dvou místech. Přejeme jim v dalším kole hodně štěstí!

Přiložené soubory

Výsledky školního kola 408 kB PDF dokument

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové