Pančelka do porodnice naštěstí trefila..

17. 1. 2020

13. 1. se po škole velmi rychle roznesla radostná zpráva. Naší drahé paní učitelce a kolegyni Kláře Škarvadové se narodila dcera Meda. Přejeme zdraví a štěstí celé rodině. Poslechněte si rozhovor s touto oblíbenou paní učitelkou.

O tom, že paní učitelku Kláru měly děti skutečně rády není pochyb. V rozhovoru, který vznikl před odchodem na mateřskou dovolenou, prozradí mimo jiné tajemství tohoto úspěchu, proč si naši školu vybrala a zda se k učení bude chtít vrátit. Jako bonus se dozvíte vtipné zážitky a třeba i to, co znamená výraz "curykačky". Máte tip? 

 

 

Kalendář akcí

Třídní schůzka 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 od 16 hod. v kmenových třídách s třídní učitelkou. (Českomalínská 35)

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové