PCR testování pro školku

27. 4. 2021

Městská část Praha 6 zajistila stabilní financování pravidelného PCR testování pro děti, které v současné době navštěvují mateřskou školu.

Jak bude testování probíhat?

·        PCR testování bude probíhat 1x týdně – vždy ve čtvrtek po příchodu do školky za účasti rodičů. Před testem dítě nesmí 30 minut jíst, pít a žvýkat žvýkačku (většinou čas odpovídá délce cesty z domova do školky).

·        Bude využita metoda poolování, v laboratoři tedy bude vytvořen tzv. směsný vzorek. Pokud v něm nebude detekován virus, bude test ukončen a všichni označeni jako negativní. Pokud bude virus zachycen, dokončí se laboratorní rozbor všech vzorků dětí a určí se konkrétní pozitivní vzorek.

·        V případě PCR testování již nemusíte podstupovat antigenní testování odběrem z nosní dutiny.

·        Výsledek testu vám přijde formou SMS v průběhu pátku.

·        Výsledek případného pozitivního testu laboratoř rovnou zanese do zdravotního systému a bude vás kontaktovat hygienická stanice.

·        Budou použity testy RESALIVA ze slin laboratoře SPADIA LAB.

Rodiče, kteří se do PCR testování nezapojí, mohou pochopitelně i nadále zůstat u antigenního testování, které bude probíhat v pondělí a ve čtvrtek ráno při příchodu do školky. V případě nepřítomnosti dítěte při čtvrtečním testování, platí současný režim antigenního testování.

Budete-li mít doplňující dotazy, rádi vám na ně odpovíme e-mailem, telefonicky nebo osobně v MŠ.

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.