Pošli aktovku dál!

31. 8. 2023

Radnice Prahy 6 letos opět rozjíždějí sbírky školních potřeb.

„Kdo již aktovku či jinou školní potřebu nepotřebuje, odevzdá ji u nás. Ten, kdo by ji naopak využil, si ji zase může bezplatně vyzvednout. Snažíme se tímto způsobem ulehčit rodičům ohledně pořizování pomůcek, hlavně aktovek, na nový školní rok. Akce vychází ze zkušeností snad každého rodiče, jemuž je líto vyhodit nebo roky doma schovávat zachovalou aktovku, kterou jejich dítě již nevyužije,“ říká radní Prahy 6 pro sociální politiku Marián Hošek.

Pomůcky je možné nosit do 18. září na radnici v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu od 9 do 18 hodin, přímo do kanceláře 404 ve 4. patře. Ve stejných termínech si také rodiče mohou darované aktovky a školní pomůcky pro své děti vyzvednout.

„Minulý rok jsme tímto způsobem vybrali přibližně sto kusů aktovek a také desítky různých školních pomůcek. Třetinu z vybraných aktovek si vyzvedli občané, zbytek byl darován potřebným rodinám a dobročinným organizacím,“ pochvaluje si Hošek.

článek z Metro.cz

Pošli aktovku dál - facebookové stránky zde

TV Praha 6 - reportáž zde

Zápis do 1. třídy

16. 4. 2024 - 17. 4. 2024

Zápis do 1. ročníku pro šk. rok 2024/25 proběhne 16. a 17. 4. 2024 (14 - 18 hod.)