Praha 6 přispěje rodičům na tábory pro děti

24. 6. 2020

Téměř dva miliony korun rozděluje městská část jako příspěvek na letní tábory. V programu Šestka táborová chce ulehčit rodičům v období po koronavirové epidemii a zároveň podpořit návrat dětí do kolektivu a k oblíbeným aktivitám.

Rodiče mají možnost se ucházet o příspěvek na letní pobytové akce, které dětem o prázdninách umožňují aktivní trávení volného času. Vztahovat se bude jak na běžné tábory, tak i tábory příměstské. A je lhostejné, s jakým zaměřením, zda jde o sportovní a pohybové aktivity, kulturní nebo vzdělávací.

Každé dítě, a to až do 18 let, má nárok na 600 korun. Dostane se tak na tři tisíce dětí. O příspěvky rodiče mohou žádat prostřednictvím portálu aktivnimesto.cz, kde se registrují organizátoři táborů i noví žadatelé. „Pokud mají rodiče účet již registrovaný z minulých programů, mohou rovnou podávat žádosti o příspěvek. Příjem žádostí končí 26. srpna nebo okamžikem vyčerpání dvoumilionového rozpočtu,“ upřesňuje místostarosta Jan Lacina, který má ve své gesci oblast sportu a volnočasových aktivit.

Na projekt Šestka táborová využije Praha 6 finance, které jí do rozpočtu přicházejí od hlavního města Prahy z tzv. loterijní činnosti. Nad rámec tohoto programu městská část finančně podporuje i děti ze sociálně slabých rodin, kterým individuálně přispívá na tábory částkou až 5 tisíc korun. Žádosti posuzuje odbor sociálních věcí Prahy 6, kde se žadatelé o příspěvek mohou hlásit.

náhled souboru

Třídní schůzka 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 od 16 hod. v kmenových třídách s třídní učitelkou. (Českomalínská 35)