Prvňáčci a druháčci zpět do lavic

13. 11. 2020

Od 18. 11. 2020 je povolena osobní přítomnost pouze žáků 1. a 2. ročníku základních škol. Pro tyto žáky se tedy obnovuje povinná prezenční výuka.

Prezenční výuka probíhá v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají). Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole. Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání. Rozvrh jednotlivých tříd bude rodičům předán mailem přes TU. Tělesná výchova bude koncipována formou procházek do okolí školy nebo odpočinkovou činností ve třídě, HV bude z rozvrhu vyjmuta.

Je umožněn provoz školní družiny za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy, týká se pouze žáků, kteří se prezenčně vzdělávají. Provozní doba družiny bude začínat v 7:00 – 17 hod.

Školní jídelna je v provozu. Ve školní jídelně se mohou stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. Rodiče přihlásí všechny žáky 1. a 2. tříd ke stravování přes internet. Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy. Ostatní žáci a zaměstnanci školy si mohou stravu odebrat výdejním místem (boční vchod Čkalova ul.).

Nadále platí zákaz vstupu veřejnosti do budovy školy.

Činnost zájmových kroužků je zakázána.

V Praze, 13. 11. 2020

Mgr. Ota Bažant,