Studijní výjezd do Anglie

18. 9. 2019

I v tomto školním roce žáci 5. ročníku vyrazili na studijní pobyt do Velké Británie.

V Anglii nás přivítalo slunečné počasí a mohli jsme tak z trajektu obdivovat bílé útesy. Hned po příjezdu jsme navštívili pevnost a hrad v Doveru.

Večer už děti čekala nová zkušenost – po příjezdu do přímořského městečka Worthing strávily noc v anglických rodinách a mohly tak vyzkoušet svou angličtinu. V následujících dnech děti dopoledne procvičovaly angličtinu v jazykové škole a odpoledne jsme vždy na výletech viděli mnoho zajímavých míst.

Dětem se velmi líbilo mořské akvárium v Brightonu, nádherný hrad Arundel, procházka po útesech Beachy Head nebo pašerácké jeskyně ve městě Hastings.

V Doveru jsme se museli s Anglií rozloučit a vyrazit zpět na cestu do Prahy. Pobyt v Anglii přinesl dětem mnoho krásných zážitků, na které budou jistě rády vzpomínat.

Martina Horníková, Radka Šulcová, Radka Urbanová, Blanka Voráčková