Studijní výjezd do Anglie

18. 9. 2019

I v tomto školním roce žáci 5. ročníku vyrazili na studijní pobyt do Velké Británie.

V Anglii nás přivítalo slunečné počasí a mohli jsme tak z trajektu obdivovat bílé útesy. Hned po příjezdu jsme navštívili pevnost a hrad v Doveru.

Večer už děti čekala nová zkušenost – po příjezdu do přímořského městečka Worthing strávily noc v anglických rodinách a mohly tak vyzkoušet svou angličtinu. V následujících dnech děti dopoledne procvičovaly angličtinu v jazykové škole a odpoledne jsme vždy na výletech viděli mnoho zajímavých míst.

Dětem se velmi líbilo mořské akvárium v Brightonu, nádherný hrad Arundel, procházka po útesech Beachy Head nebo pašerácké jeskyně ve městě Hastings.

V Doveru jsme se museli s Anglií rozloučit a vyrazit zpět na cestu do Prahy. Pobyt v Anglii přinesl dětem mnoho krásných zážitků, na které budou jistě rády vzpomínat.

Martina Horníková, Radka Šulcová, Radka Urbanová, Blanka Voráčková

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové