V testování TIMSS jsme obstáli na výbornou

2. 2. 2020

Od roku 1995 se Česká republika pravidelně zapojuje do mezinárodního projektu TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study), který zjišťuje úroveň znalostí a dovedností žáků 4. a 8. ročníků základních škol v matematice a v přírodních vědách.

Loňského šetření se účastnilo více než 60 zemí z celého světa. Česká republika je zapojena do testování žáků 4. ročníku základních škol. Šetření absovlovalo 211 základních školách nacházejících se v různých krajích České republiky a přibližně 6 000 žáků. V každé škole zapojené do vzorku pak byli testováni žáci nejvýše dvou tříd 4. ročníku. O tom, jak dobře si vedli naši čtvrťáci, hovoří červený sloupec přiloženého grafu. Zjištění, data a informace z mezinárodních šetření Česká školní inspekce analyticky propojuje s informacemi, daty a zjištěními z dalších typů inspekční činnosti, což umožňuje poskytovat komplexní zpětnou vazbu o kvalitě a efektivitě vzdělávání v České republice v mezinárodním srovnání.

Kalendář akcí

Třídní schůzka 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 od 16 hod. v kmenových třídách s třídní učitelkou. (Českomalínská 35)

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové