V testování TIMSS jsme obstáli na výbornou

2. 2. 2020

Od roku 1995 se Česká republika pravidelně zapojuje do mezinárodního projektu TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study), který zjišťuje úroveň znalostí a dovedností žáků 4. a 8. ročníků základních škol v matematice a v přírodních vědách.

Loňského šetření se účastnilo více než 60 zemí z celého světa. Česká republika je zapojena do testování žáků 4. ročníku základních škol. Šetření absovlovalo 211 základních školách nacházejících se v různých krajích České republiky a přibližně 6 000 žáků. V každé škole zapojené do vzorku pak byli testováni žáci nejvýše dvou tříd 4. ročníku. O tom, jak dobře si vedli naši čtvrťáci, hovoří červený sloupec přiloženého grafu.

Zjištění, data a informace z mezinárodních šetření Česká školní inspekce analyticky propojuje s informacemi, daty a zjištěními z dalších typů inspekční činnosti, což umožňuje poskytovat komplexní zpětnou vazbu o kvalitě a efektivitě vzdělávání v České republice v mezinárodním srovnání.

Jarní prázdniny

24. 2. 2020 - 28. 2. 2020

ZŠ, ŠD a ŠJ mimo provoz; MŠ provoz dle zájmu rodičů (spojená oddělení na HB)