Vídeň

21. 11. 2022

Žáci, kteří se učí němčinu, vyjeli procvičit své dovednosti do hlavního města Rakouska!

Dvoudenní poznávací zájezd do Vídně nabídl žákům příležitost poznat atmosféru města a podívat se na nejznámější a nejvýznamnější pamětihodnosti, kde se odehrávaly dějiny. Po příjezdu do města jsme se šli projít historickým centrem, navštívili jsme krásnou gotickou katedrálu sv. Štěpána a prošli si rušnou třídu Kärtner Straße, abychom nasáli atmosféru. Starobylost a velký historický význam Vídně jsme si připomněli v hrobce Habsburků, kde jsme měli všechny významné panovníky Rakouské monarchie v podstatě na dosah ruky. Jelikož je česká historie s rakouskou úzce spjatá, u mnoha panovníků jsme si tak mohli připomenout i důležité mezníky naší historie. V závěru prvního dne jsme také navštívili galerii Albertina. Obzvláště výstava amerického umělce Basquiata a jeho neobvyklá tvorba byla velmi zajímavá a rozvířila mezi žáky rozhodně větší debatu, než slavná díla věhlasných umělců, kteří též měli v galerii své místo.

Druhý den zájezdu nás čekala návštěva zámku Schönbrunn. Prohlídkový okruh nás zavedl do části paláce, kde žil císař František Josef I. s manželkou Sissi. Prohlídku zámeckého parku jsme však bohužel kvůli nepřízni počasí byli nuceni zkrátit na minimum. Po návštěvě Schönbrunnu následovala krátká zastávka u domů od architekta Hundertwassera, které jsou velmi specifické svou absencí pravých úhlů a rostlinami zakomponovanými ve fasádě domu. Hlavním bodem programu druhého dne však byla především návštěva zábavního parku Prater. Pro zmíněnou nepřízeň počasí jsme vynechali jízdu obřím vyhlídkovým kolem Riesenrad, ale žáci se o to déle mohli bavit na jiných atrakcích. Vše se naštěstí obešlo bez komplikací a nevolností. Zájezd jsme tak nemohli zakončit lépe.

A samozřejmě nesmíme opomenout ani jazykovou stránku zájezdu, kdy žáci díky samostatnému pohybu po městě v době osobního volna, měli ideální příležitost vyzkoušet svou němčinu v praxi, což velmi nadšeně činili a za to si zasluhují velkou pochvalu od paní učitelek.

Již teď se těšíme na příští školní zájezd němčinářské sekce.

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové