Vládci Prahy!!!

27. 4. 2022

Zlaté medaile na krku si odnesli chlapci z celopražského finále škol v házené. V kategorii 8. - 9. třída jsme nenašli přemožitele a po skvělých výkonech jsme zaslouženě slavili. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme!


V letošním ročníku Poháru Věry Čáslavské jsme se kvůli složité epidemické situaci rozhodli nestartovat. S uvolněním protiepidemických opatření se nám úspěšně daří návrat do starých kolejí. 

 

  • Mladší žáci a žákyně (6. a 7. tříd) v pátek 8. 4. absolvovali volejbalový turnaj, který se konal v rámci poháru Věry Čáslavské. Všechny přihlášená družstva byla hodně vyrovnaná, přesto jsme vybojovali krásné 3. místo. 

 

  • Nejmenší reprezentanti z 1. - 3. tříd a 4. - 5. tříd předvedli své umění a houževnatost a ve svých kategoriích opanovali nejvyšší stupně vítězů. Postup do finále jen o vlásek unikl klukům z kategorie 8. - 9. třídy.

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové