Výukové weby a jednotlivé předměty

16. 3. 2020

Chytrá škola od O2 přináší na svých stránkách několik námětů na užitečné nástroje, aplikace a služby.

Khanova škola je světoznámý vzdělávací portál pro děti i dospělé. Tvoří jej především překlady výukových videí z Khan Academy. Ta jsou skládána do promyšlených návazností tak, aby se díky nim žáci mohli učit téma od základů až po komplexní oborové znalosti. Kromě videí jsou na webové stránce i cvičení, personalizovaná výuka nebo nástroje pro učitele. Web je dostupný v češtině a zdarma, existuje i v podobě mobilní aplikace ➡️ Khanova škola

Umímeto.org je stránka nabízející možnost procvičování a testování z většiny předmětů. V placené verzi mohou učitelé zadávat i vlastní testy a získají z nich statistiky a přehledy o tom, co se v testech žákům nejlépe dařilo a co ne ➡️Umimeto.org

Čeští učitelé společnými silami dávají dohromady seznam užitečných webů a aplikací pro výuku z domova. Další užitečný seznam se tvoří tady.

Vlastní web o vzdělávání na dálku vytvořilo i Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Velké množství aktuálních informací najdete taky ve facebookových skupinách jako Učitelé +,  Ta učí tak a ten zas takhle...GEG Učte s námi 2.0

✅ Akademie věd České republiky zveřejňuje na jejich Facebooku zajímavé tipy na domácí pokusy, časopisy, online výstavy i e-zdroje.

✅ Online služba Kahoot!, ve které je možné vytvářet různé kvízy, zpřístupnila premium verzi jejich služby školám zdarma.

✅ Bakaláři - systém pro školní administrativu a komunikaci k rodičům a žákům má speciální zpravodaj s radami jak zmírnit dopady současné situace.

✅ Nakladatelství Fraus zpřístupnilo zdarma učebnice pro domácí výuku.

✅ Techambition pro poutavou výuku matematiky.

✅ Na webu TED najdete inspirativní videa ze všemožných oborů.

✅ Společnost Adobe dává dočasně omezený přístup k jejich Creative Cloudu i přo přístup z domova.

✅ UčíTelka - pomoci se rozhodla i Česká televize, která spouští vyučování prostřednictvím obrazovky pro žáky prvního stupně základních škol.

Další zajímavé rozcestníky najdete také třeba na stránkách odboru školství Magistrátu hl. města Prahy nebo Perpetuum.

Zápis do ZŠ do 1. ročníku

21. 4. 2020 - 22. 4. 2020

Zápis proběhne v budově nám. Svobody 3/930, přízemí od 14:00 do 18:00 hodin. Informace k zápisu, elektr. dokumenty budou zveřejněny na stránkách školy a portálu www.jakdoskoly.cz od 6. 4. 2020.