Za krásami severní Anglie

10. 5. 2023

Ve dnech 28. 4. - 5. 5. 2023 se vybraní žáci devátých tříd zúčastnili studijně - pobytového zájezdu za krásami severní Anglie. Běhěm sedmi dní stihli navštívit spousty měst, historických míst a atrakcí např:

Amsterodam, York, Durham, Whitby, skanzen Beamish, muzeum Vikingů + výrobnu čokolády, nadražní stanici Goathland (Harry Potter) a ve finále Londýn (dva dny před korunovací nového krále).

Ubytování a stravu měli žáci zajištěnou od místních anglických rodin a zároveň ještě zvládli docházet na kurs anglickeho jazyka do kampusu University of York. Jejich úroveň znalostí anglického jazyka byla hostitelskými rodinami mnohdy velice chválena a vyzdvihována. Daný výjezd byl pro většinu zúčastněných důstojným ukončením studia na naší škole a nelze jim než popřát vše nejlepší do let následujících nejen z hlediska výuky cizích jazyků.

Mgr. J. Supek 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové