Zájezd Anglie

23. 9. 2022

Ve dnech 10. – 16. 9. 2022 navštívili vybraní žáci 7. tříd malebné anglické město WORTHING. Během svého týdenního pobytu navštěvovali dopolední kursy anglického jazyka. V odpoledních hodinách poté poznávali krásy anglického jihu = křídové útesy Beachy Head a Seven Sisters, lázeňské město Brighton, majestátní hrady Dover a Arundel, pašerácké jeskyně a důležitý skalní komplex pro celý vývoj 2.světové války. Večer se žáci vraceli do svých hostitelských rodin, kde měli možnost nahlédnout do života běžných anglických rodin.

Celý zájezd proběhl bez problémů a se spoustou zážitků a zkušeností, které lze využít nejen v hodinách Aj, ale doufejme i v dalším životě. Velký dík patří organizátorce a zároveň pořadatelce a průvodkyni daného zájezdu paní J. Helikarové (CK Arundel), dále škole za umožnění daného zájezdu a MČ Prahy 6 za velice významný finanční příspěvek.

J. Supek (J. Bilejová, P. Dočkalová) 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové