Zpravodaj prosinec

6. 12. 2021

Vážení rodiče,

dovolte nám, abychom vám podali informace za období září – listopad 2021 a o dalších plánovaných aktivitách.

• V měsíci říjnu a listopadu psali žáci 6. a 9. tříd SCIO testy z českého jazyka, matematiky, anglického jazyka a obecných studijních předpokladů. Tato činnost je hrazena MČ Prahy 6. Rodiče testovaných žáků obdrží podrobné výsledky. Celkové výsledky budou postupně zveřejňovány na stránkách školy.
  • 10. 11. se proběhl pro žáky 8. ročníku projektový den na téma „První pomoc“.  Lektory byli zaměstnanci IZS.
  • 11. 11. 2021 se konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, pro žáky 6. – 9. ročníku.
  • V současné době se žáci 8. a 9. ročníku vzdělávají ve finanční gramotnosti v rámci projektu „Bankéři jdou do škol“. Organizátorem akce je Česká spořitelna.
  • I v letošním roce se žáci 5.  tříd zúčastnili soutěže Handy Dandy. Ve velké konkurenci škol Prahy 6 se umístilo v první polovině všech 11 žáků z naší školy, přičemž 1., 3. a 5. místo obsadili žáci ZŠ Emy Destinnové.
  • V budově Českomalínská 35 se v rámci projektu „Předškolák“ uskuteční 24. 11. 2021 první setkání s rodiči budoucích prvňáčků.
  • Dne 25. 11. proběhne projektový den pro žáky 1. – 9. ročníku na téma finanční gramotnost pro žáky 1. – 7. ročníku a volba povolání – plánovaná návštěva výstavy Schola Pragensis pro 8. a 9. ročníky.
  • 2. 12.  se zúčastní 5. ročníky Rybovy mše v kapli sv. Vojtěcha.  Jedná se o představení žáků SPgŠ Evropská, Praha 6.
  • 24. 2. 2022 se koná v budově v Českomalínské ulici od 10:00 – 12:00 Den otevřených dveří pro rodiče budoucích prvňáčků.
  • Pokračuje testování žáků antigenními testy na Covid 19, další termín je plánovaný na 29. 11.

Připravujeme:

• Školní kola olympiád
  • Obvodní kolo olympiády v anglickém jazyce
  • V termínu 5. – 12. 2. 2022 se uskuteční lyžařský zájezd pro žáky 7. tříd
  • 24. 3. 2022 Den otevřených dveří v MŠ
  • Účast na soutěžích
  • Sportovní den
  • Školy v přírodě

Děkujeme vám za dosavadní spolupráci, přejeme hezké a příjemné prožití Vánoc a klidný nový rok 2022.

Přiložené soubory

Zpravodaj 151 kB PDF dokument

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.