Adamovy bubny

19. 10. 2019

Drum Circle je především zábava, které se může zúčastnit každý, nehledě na věk, talent, profesi, či předchozí zkušenosti.

Nicméně jeho nesčetné pozitivní dopady na skupinu i jednotlivce z něj dělají multifunkční nástroj pro rozvoj komunikace a týmové spolupráce, prevence proti šikaně, zmírnění ADHD, rozvoj motoriky a hudebního sluchu, zlepšení koncentrace při vyučování. Účastníci hrají na bubny rozmanitých druhů a další jednoduché perkuse (chrastítka, zvonky, tamburíny, dřívka apod.). 

Hudba, která ve facilitovaném Drum Circle vzniká, není založena na zkušenostech, či talentu, ale výhradně na vztahu mezi účastníky. Facilitátor pomáhá skupině dobrý vztah vytvořit a celým procesem vede a vzdělává skupinu pomocí zážitků a nikoliv vysvětlování.

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové