Anglie Plymouth 2019

16. 6. 2019

Tradiční studijně – poznávací pobyt žáků druhého stupně se v letošním roce konal na západním pobřeží Anglie – v přístavním městě Plymouth.

Kromě tří dnů intenzivní výuky anglického jazyka s rodilými mluvčími děti navštívily významná místa, která dosud znaly pouze z fotografií a hodin anglického jazyka. Cestou do Plymouth si prohlédly Stonehenge a městečko Salisbury s největší katedrálou ve Velké Británii. Atmosféru pravé Anglie zažily na procházce v národním parku Dartmoor, který je spojen se spisovatelem Arturem Conan Doylem a jeho Sherlockem Holmesem. Plymouth je od pradávna jedním z nejvýznamnějších evropských přístavů, právě odsud vyplul sir Francis Drake i slavní Pilgrim Father na lodi Mayflower, díky plavbě lodí si žáci přístav mohli prohlédnout zblízka. Ve středu je čekal zážitek v podobě prohlídky unikátní botanické zahrady vybudované v bývalém kaolinovém dole - „Eden project“. Poslední den strávili v Londýně – kromě nejvýznamnějších památek mohly děti obdivovat i moderní architekturu v podobě moderních mrakodrapů. Velkým přínosem je pro děti i ubytování v rodinách – kdy mohou okusit, jak se žije v běžné anglické rodině.

Kalendář akcí

Zápis do školky

4. 5. 2021

Zápis proběhne 4. května 2021 od  13 - 17 hodin. Dokumenty a kritéria budou postupně zveřejněny.

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové