Anglie YORK 2018

25. 6. 2018

Týden od 16.6. – 22. 6. 2018 jsme společně s 50ti žáky naší školy měli možnost strávit ve Velké Británii, konkrétně ve městě York a okolí.

Doprava, výuka i ubytování byly zajištěny společností CK Arundel, se kterou spolupracujeme bez problémů již dlouhé roky. Průvodkyně, paní Helikarová Jana, je zároveň majitelkou dané agentury.

V rámci pobytu probíhala po dobu 3 dnů v dopoledních hodinách výuka Aj v York learning centre vždy ve čtyřech 45min blocích, jenž byla ukončena slavnostním udělováním certifikátů a odměňováním vybraných nejlepších studentů.

V odpoledních hodinách žáci navštěvovali místní pamětihodnosti, muzea a historicky zajímavá místa. Zároveň měli v rodinách možnost poznat běžný život místních obyvatel, styl bydlení atd. + další příležitost k praktickému využití anglického jazyka. Mezi navštívená místa a zážitky se počítají: katedrála a město York, železniční museum, museum Vikingů, svezení se historickou parní železnicí, světově proslulého "skanzenu" Beamish, SeaLife centrum Scarborough, závěrečný den v Londýně (včetně cesty lodí, metrem a vyhlídkového kola).