Anglie YORK 2018

25. 6. 2018

Týden od 16.6. – 22. 6. 2018 jsme společně s 50ti žáky naší školy měli možnost strávit ve Velké Británii, konkrétně ve městě York a okolí.

Doprava, výuka i ubytování byly zajištěny společností CK Arundel, se kterou spolupracujeme bez problémů již dlouhé roky. Průvodkyně, paní Helikarová Jana, je zároveň majitelkou dané agentury.

V rámci pobytu probíhala po dobu 3 dnů v dopoledních hodinách výuka Aj v York learning centre vždy ve čtyřech 45min blocích, jenž byla ukončena slavnostním udělováním certifikátů a odměňováním vybraných nejlepších studentů.

V odpoledních hodinách žáci navštěvovali místní pamětihodnosti, muzea a historicky zajímavá místa. Zároveň měli v rodinách možnost poznat běžný život místních obyvatel, styl bydlení atd. + další příležitost k praktickému využití anglického jazyka. Mezi navštívená místa a zážitky se počítají: katedrála a město York, železniční museum, museum Vikingů, svezení se historickou parní železnicí, světově proslulého "skanzenu" Beamish, SeaLife centrum Scarborough, závěrečný den v Londýně (včetně cesty lodí, metrem a vyhlídkového kola).

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové