Den integrovaného záchranného systému

30. 9. 2019

V pátek 27. září se na naší škole sešly všechny složky IZS a mohl tak proběhnout „Den integrovaného záchranného systému“.

Děti se postupně seznámily s prací všech složek. Viděly v akci policejního psa, vyzkoušely resuscitovat, besedovat mohly o práci Policie ČR, hasičů a vojáků.  Poslechly si, jak postupovat v krizových situacích a jak se bezpečně chovat na cestách. Spestřením byla střelba s laserové pistole, kterou sebou přivezli vojáci.

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové