Intercambio Praga-Madrid 2019

21. 5. 2019

Po roční pauze se ve spolupráci se španělskou školou Colegio-Estudio Madrid ve dnech 6.-18.5.2015 uskutečnil již tradiční výměnný pobyt žáků naší školy.

 

13 žáků 6.-9. ročníku, kteří se učí španělštinu jako druhý cizí jazyk, strávilo necelý týden ve španělských rodinách. Děti se účastnily výuky, poznávaly Madrid, navštívily Museo Reina Sofia i Prado. S novými kamarády poté přiletěly do Prahy, kde nabídly pohostinství zase ve svých rodinách.

Španělské děti vzaly do výuky, představily jim Prahu, podívaly se do Poděbrad a společně zažily spoustu příjemných chvil, které kazilo pouze chladné počasí.

Všechny děti je třeba velmi pochválit, bez problémů komunikovaly, projevovaly zájem, a přestože se někomu zpočátku trochu stýskalo, vše si báječně užily.

Moc děkujeme rodinám našich žáků za ochotu a vzornou péči!

Děkujeme také panu senátorovi Mgr. Jiřímu Růžičkovi, předsedovi Výboru pro výchovu a vzdělávání MČ Praha 6, a panu řediteli naší ZŠ za milé přivítání!

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové