Kapela ve škole

27. 1. 2018

Kapela ve škole, projekt při kterém děti zažily neobvyklé hodiny hudební výchovy.

K dispozici byly nástroje a vybavení moderní rockové kapely jako jsou elektrické kytary, baskytary, mikrofony, atd. Pro většinu dětí to bylo první takové setkání s hudebním vybavením takového druhu. Během pěti zkoušek se secvičila a zahrála jednoduchá skladba. Nároky byly kladeny na rozdělení a pochopení rolí a vzájemnou spolupráci kapely. Výsledkem programu je radost ze společného úspěchu. Součástí hodin byly i informace o vlivu prostředí (jazykového, sociálního, etnického, geografického) na vývoj hudebních žánrů, směrů a folklóru. Závěrečný koncert si všichni skvěle užili.

 

Kalendář akcí

Ve čtvrtek 18. 3. 2021 proběhne od 11:00 do 12:00 hodin videokonference s vedením školy, kde bude možné získat doplňující informace o provozu mateřské školy a odpovědi na dotazy k zápisu do MŠ.  Schůzka bude vytvořena pomocí programu Microsoft Teams a vstoupíte do ní prostřednictvím odkazu (viz níže) 

Zápis do školky

4. 5. 2021

Zápis proběhne 4. května 2021 od  13 - 17 hodin. Dokumenty a kritéria budou postupně zveřejněny.

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové