Krásná charitativní a ekologická akce, pojďme se zapojit!

26. 5. 2020

Po vydařeném loňském roce, kdy se podařilo darovat přes 50 aktovek a desítky dalších školních pomůcek, se rozhodla radnice Prahy 6 akci “Pošli aktovku dál” zopakovat. Letos je akce rozšířena i pro ty nejmenší a tak nově můžete na radnici nosit i pomůcky pro předškoláky.

Pokud o akci slyšíte poprvé, níže se můžete dočíst základní informace.

Radní za sociální politiku a zdravotnictví pro Prahu 6 Marián Hošek (KLID, KDU-ČSL) spolu s radní pro školství Marii Kubíkovou (ODS) se s příchodem nového školního roku rozhodli ulehčit situaci mnoha rodičům a zaštítit akci “Pošli aktovku dál”. Jedná se o výměnu pro jedny zbytných, pro druhé potřebných školních pomůcek.

Máte doma aktovku, školní vak, penál či jiné zachovalé školní pomůcky, které již nevyužijete a mohly by se hodit někomu jinému? Přineste je v úřední dny (Po a St 8:00-18:00) do kanceláře 404 a pošlete je dál do světa. 

Máte doma malého školáka a nechcete mu zbytečně kupovat vše nové na jeden rok? Mrkněte se na našich stránkách, co někdo jiný již nepotřeboval, ale vám se hodit může a napište nám. 

Pošli aktovku dál - facebookové stránky zde

Akce má jak sociální, tak ekologický rozměr. Darováním můžete pomoci někomu, kdo na nové pomůcky třeba nemá a celou výměnou se zamezí plýtvání a zbytečnému odpadu 

V případě dotazů neváhejte napsat zprávu nebo kontaktujte: Denisa Boháčková tel: 220189137, 778116642, mail: dbohackova@praha6.cz

TV Praha 6 - reportáž zde

Kalendář akcí

Zápis do školky

4. 5. 2021

Zápis proběhne 4. května 2021 od  13 - 17 hodin. Dokumenty a kritéria budou postupně zveřejněny.

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové