Madrid 2017

5. 6. 2017

Jako každoročně i letos pořádala naše škola ve spolupráci s partnerskou školou Colegio-Estudio v Madridu výměnný pobyt dětí 6. a 7. ročníku. Jeden týden strávily děti ze Španělska v Praze a další týden prožily naše děti v rodinách a ve škole v Madridu.

Navštívili jsme spoustu madridských památek, světoznámou galerii Prado a královský palác El Escorial. Byli jsme pozváni na nádherné ohnivé flamenco, poobědvali jsme v typické španělské restauraci v centru města, v chocolatería jsme si pochutnali na horké čokoládě a španělských churros...

Cílem tohoto pobytu bylo zdokonalení se ve španělštině a poznávání španělského místního i rodinného prostředí, zvyklostí i gastronomie. Pobyt se velmi vydařil a určitě se rádi budeme do Madridu znovu vracet.

 

Bronislava Sochorová

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové