Městský žákovský parlament

2. 11. 2018

První setkání Městského žákovského parlamentu proběhlo dne 1.11.2018. Poprvé v tomto školním roce se tak setkali předsedové a místopředsedové školních žákovských parlamentů ze všech škol Prahy 6.

Setkání probíhalo na ZŠ na náměstí Svobody, kde naši školu zastupovala naše předsedkyně parlamentu Nikola Piskáčková a místopředsedkyně Ksenia Budarina. 

Žáci zde měli prostor navrhnout, čím by rádi vylepšili Prahu 6 - ať už to byly nápady z cest po Evropě o prázdninách či vlastní náměty na zlepšení okolí naší městské části. V druhé části setkání proběhly informace o tom, co který parlament chystá na letošní školní rok. 

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové