Milé předvánoční akce se účastnily i naše děti

25. 11. 2020

Děti z Prahy 6 zdobily stromky pro seniory - reportáž PRAHA TV

Zdroj: facebook Praha 6, 25. 11. 2020

Vánoční atmosféra v zařízeních pro seniory v Praze 6 pozvolna propuká. Díky dětem z šestkových mateřských škol, které pro babičky a dědečky v LDN a seniorských domovech nazdobily vánoční stromečky.

„Děti jsou letos ochuzené o řadu předvánočních aktivit a k nim patří také návštěvy domovů seniorů, společné vyrábění přáníček, pečení perníčků nebo zpívání koled. Současně jsme v kontaktu s vedením všech sociálních zařízení v Praze 6 a víme, že personál neví, co dřív. Proto vznikl tento úžasný projekt. Děti ve školkách vyráběly ozdoby, nazdobily stromečky, a my je do domovů rozvezeme,“ říká Marie Kubíková, radní pro školství Prahy 6, která projekt zaštítila a osobně všechny stromečky předala.

Poděkování patří Zahradnictví Chládek, které stromky k nazdobení Praze 6 darovalo.

Iniciátorem celého nápadu byla mateřská škola v Liboci, která svůj stromek zdobila pro nedaleký dům s pečovatelskou službou. Zapojily se také MŠ Čínská, Červený Vrch, Sbíhavá, Vokovická, E. Destinnové a waldorfská školka. Všechny stromečky jsou nazdobené originálními vyráběnými ozdobami. Školky často nezůstaly jen u zdobení a do domovů poslaly dopisy, obrázky, perníčková přáníčka.​ Stromky už ode dneška dělají radost v Domov sv. Karla Boromejského, v domě seniorů Elišky Purkyňové, DPS Šlejnická, LDN Chittussiho, ale také třeba v azylovém domě pro muže nebo v Domov svaté Rodiny

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.