Nápad pro šestku III

19. 11. 2019

Prosíme Vás o podporu projektu podaného v rámci Nápadu pro Šestku III. s názvem „Revitalizace zeleně před základními školami na náměstí Svobody“ Hlasujte, prosíme, pro tento projekt od 6. 11. do 30. 11. 2019

hlasovat můžete zde

Cílem projektu je úprava zeleně a vytvoření prostoru, kde se dá posedět a krátkodobě trávit čas např. před kroužkem nebo při čekání na své děti. Podrobný popis projektu je na webové stránce participačního rozpočtu Městské části Praha 6 s názvem Nápad pro Šestku III zde, který je na nebo na facebooku zde.

Nápad na revitalizaci tohoto prostranství není nový, přišli s ním již před několika lety žáci školy. Nyní však máme šanci jim pomoci s realizací jejich nápadu. Stačí jen hlasovat, zabere Vám to pár minut. A hlasovat může opravdu každý, nezáleží na věku, či místě bydliště. Unikátnost hlasu se ověřuje pouze zadáním čísla mobilního telefonu. Takže mohou hlasovat učitelé, rodiče, žáci, prarodiče atd. Po zadání telefonního čísla obdržíte autorizační SMS, pak vyplníte krátký dotazník a můžete hlasovat. První se k hlasování nabízí skupina Malé projekty. Teprve až ukončíte hlasování v této skupině, můžete postoupit do skupiny Velkých projektů, kam patří náš projekt „Revitalizace zeleně před základními školami na náměstí Svobody“.

Předložený projekt řeší pouze vzhled zeleně. Pokud uspěje, její konečná úprava a doplnění mobiliářem vznikne na základě diskuse se žáky obou škol. Jejich nápady pak budou zpracovány do projektu, který oba ostrůvky zeleně propojí tak, aby navázaly na koncepci zeleně před Skleňákem. Předložený projekt má podporu vedení obou základních škol, spolku architektů Město přátelské k dětem a nadačního fondu rodičů Svoboda – nadační fond přátel školy.

Víme, že zeleň před základními školami není hlavním problémem, které okolí obou škol trápí. Ale v rámci Nápadu pro Šestku nelze řešit zklidnění dopravy ani parkování v jejich okolí v ranních hodinách. Přesto Vás prosíme, podpořte žáky v jejich úsilí o úpravu zeleně, podpořte jejich zájem o prostředí, které tvoří součást jejich každodenního života.

Za Vaši podporu Vám předem děkujeme!

 

Irena Kučerová

Předkladatel

Svoboda – Nadační fond přátel školy

 

Mgr. Michaela Rybářová

Ředitelka

Základní škola a Mateřská škola Praha 6, nám. Svobody 2

 

Mgr. Ota Bažant

Ředitel

Základní škola a Mateřská škola Emy Destinnové Praha 6

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové