Paralympijský školní den

19. 11. 2018

Dne 19.11. měla naše třída možnost zúčastnit se paralympiády, kterou pro nás nachystali studenti FTVS v rámci projektu Pohyb pro inkluzi.

Tento projekt je zaměřen na pomoc spolužákům k lepšímu přijetí žáka se speciálními vzdělávacími potřebami (SPV) v kolektivu vrstevníků. V rámci projektu měli žáci možnost vyslechnout přednášku o sportech osob se speciálními potřebami, na vlastní kůži si vyzkoušeli základní mobilitu bez zrakové kontroly, základní mobilitu na vozíku, sporty se zrakovým postižením - goalball, judo a zahráli si i sportovní hry pro osoby s tělesným postižením - basketbal na vozíku. Dále poznali hru Boccia a Curling. Celý den se dětem moc líbil a byl velmi prospěšný.

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.