Paralympijský školní den

19. 11. 2018

Dne 19.11. měla naše třída možnost zúčastnit se paralympiády, kterou pro nás nachystali studenti FTVS v rámci projektu Pohyb pro inkluzi.

Tento projekt je zaměřen na pomoc spolužákům k lepšímu přijetí žáka se speciálními vzdělávacími potřebami (SPV) v kolektivu vrstevníků. V rámci projektu měli žáci možnost vyslechnout přednášku o sportech osob se speciálními potřebami, na vlastní kůži si vyzkoušeli základní mobilitu bez zrakové kontroly, základní mobilitu na vozíku, sporty se zrakovým postižením - goalball, judo a zahráli si i sportovní hry pro osoby s tělesným postižením - basketbal na vozíku. Dále poznali hru Boccia a Curling. Celý den se dětem moc líbil a byl velmi prospěšný.

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové