Ponožková výzva

24. 3. 2021

V neděli 21. března proběhl Mezinárodní den Downova syndromu, se kterým se pojí takzvaná "ponožková výzva". Do této výzvy se zapojily třídy 2.B a 1.C

S veselými ponožkami se fotily nejen děti, ale i celé rodiny, včetně domácích mazlíčků. Díky tomu vzniklo toto úžasné video

 

 

Udělej si radost a pomoz.

Zapojit se do Ponožkové výzvy můžeš i koupí veselých ponožek.

Z každého páru, který se prodá v měsíci březnu, věnujeme finanční příspěvek na podporu lidí s Downovým syndromem.

Minulý rok se podařilo naší masivní informační kampaní Ponožková výzva zasáhnout více než 700 000 lidí, sumou 8 000 € podpořit Společnost Downova syndromu na Slovensku a dalších 2 533 € věnovat společnosti Down syndrome International.

Tento rok chceme věnovat na zvýšení povědomí a podporu lidí s Downovým syndromem 10 % z březnového prodeje ponožek. Naším cílem je rozšířit povědomí o Downově syndromu ještě víc a přispět tento rok sumou 20 000 €. Podpořit chceme Společnost Downova syndromu na Slovensku, organizace Down syndrome International a European Down Syndrome Association, které poskytují podporu organizacím v dalších zemích prostřednictvím informací, vzdělávání, koordinace a jiných projektů.

Věříme, že tyto příspěvky pomůžou k lepší integraci a plnohodnějšímu životu lidí s Downovým syndromem.

Koupit veselé ponožky

Více informací získáte na stránkách ponozkovavyzva.cz zde

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové