Setkání s paní radní pro školství Prahy 6 Ing. Marií Kubíkovou

16. 6. 2021

Poděkovat paní radní pro školství Prahy 6 Ing. Marii Kubíkové za její práci, popřát krásné léto a předat malé pozornosti – kytičku, přání a „prázdninové“ čtení přišli zástupně za naši školu Eva Heresová ze 3. A a Maximilián Háša ze 7. D.

Paní radní nás překvapila tím, že si na nás udělala půl hodiny času, během které probíhala velmi příjemná, neformální oboustranná komunikace. My jsme se ptali paní radní a paní radní zase nás.

 

Dozvěděli jsme se například konkrétní podrobnosti o plánované přístavbě učebních prostor v naší škole a měli jsme také možnost vidět, jak budou třídy vypadat. Máme se skutečně na co těšit!

 

Paní radní vyjádřila upřímnou radost z časopisů, které jsme jí přinesli. Školní časopisy má totiž moc ráda! Sama má doma nějaké schované z let, kdy ještě chodila do školy.

Těší se, až si v době relaxace přečte i ty naše.

 

Prozradila nám také, že se v létě chystá na astronomický tábor pod stan jako účastník.

 

Na otázku, zda ji práce baví, odpověděla, že ano. A právě to jí pomáhá překonávat všechny těžkosti. „Práce se nedá dělat jen pro peníze …  Zjistěte, co vás baví a co vám jde, a na to zaměřte a hledejte, jak byste se tímto směrem rozvíjeli, abyste v životě dělali práci, která vás bude bavit.“

 

Setkání s paní radní bylo velmi příjemné a obohacující.

 

Nabídla nám, že ráda odpoví na nějaké otázky pro další číslo našeho školního časopisu, které vyjde na podzim.

              

Takže se neloučíme!                   Za náš tým (ZŠ a MŠ Emy Destinnové v Praze 6) Ilona Krejčí                                                           

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové