Školní akademie 2019

12. 6. 2019

Jeden by řekl, že laťka nasazená předchozími ročníky se dá jen stěží překonávat, ale každým rokem se to děje a letos tomu nebylo jinak.

Generálka a všechna tři vystoupení se povedla na výbornou. Téměř tři desítky vystoupení a stovky vystupujících se postarali o skvělý kulturní zážitek. Poděkování patří tedy především účastníkům, paním učitelkám a lektorům a nejen jim, ale celému organizačnímu týmu, který má ve svém čele paní učitelku Dvořákovou a jejího manžela, který se stará o technickou stránku celé akce.

Školní akademie patří k tradičním akcím naší školy. Děti z prvního i druhého stupně při nich předvádějí krásná pěvecká, hudební a taneční vystoupení. Žáci se také uplatňují jako moderátoři, kteří si každoročně vedou na výbornou. V závěru celého programu svá taneční čísla předvádějí deváťáci, kteří se tak zpravidla originálním způsobem loučí se školou. Již tradiční záležitostí je vystoupení paní učitelek a i v letošním roce byly skvělou tečkou na závěr.

Videogalerie zde

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové