Úspěšní žáci dostali odměnu za učení během pandemie, gratuloval i ministr školství

24. 6. 2021

Šikovní školáci, kteří během uplynulého náročného školního roku příkladně zvládali distanční výuku, plnili své povinnosti nebo pomáhali spolužákům či sourozencům s učením na dálku, dostali odměny.

Za účasti ministra školství Roberta Plagy proběhla dne 24. června akce pro žáky Základní školy a Mateřské školy Červený vrch. Vybrané žáky této školy za jejich píli a zodpovědný přístup v době pandemie ocenili knížkami „Bez frází a bez jůtubu“ zástupci projektu Vzory vzorům. Ten vznikl díky spolupráci autorů příběhů Bez frází společně s Nadací PPF.

 

Úřad městské části Praha 6 se připojil s oceněním patnácti žáků ze všech základních škol v Praze 6, kterým udělil titul Úspěšný žák. „Uplynulý rok byl velmi náročný. Jsem hrdá na Prahu 6, která zvládla distanční výuku bravurně. Dík patří všem dětem, rodičům, učitelům i ředitelům škol a školek a jsem ráda, že můžeme ocenit ty, kteří se s těžkou dobou poprali mimořádným způsobem,“ uvedla radní pro školství Marie Kubíková.

 

Ocenění převzala z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Roberta Plagy také žákyně naší školy Johana Sonlajtnerová z 5.A, která dlouhodobě dosahuje vynikajících studijních výsledků, je velmi sečtělá, má kultivovaný projev svého vystupování. Svým všestranným nadáním, kreativitou a pracovitostí přispěla ke vzniku dvou nových školních časopisů Eminých novin a Destináčka, na jejichž vydávání se doposud výrazně podílí.

 

 

více zde

 

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové