Úspěšný žák

6. 6. 2019

Dne 5. června 2019 proběhlo v Písecké bráně vyhlášení a předání ocenění „Úspěšný žák“ žákům základních škol městské části Prahy 6.

Vedení školy Emy Destinnové vybralo a ocenilo žákyně:

 

Ninu Weissovou 9. B  Za velmi úspěšnou reprezentace školy - 1. místo v Obvodním kole anglické olympiády a za reprezentaci v Krajském kole anglické olympiády. Nina je velmi vstřícná, empatická žákyně jak ke svým vrstevníkům, tak k mladším žákům školy. Rozdává kolem sebe pozitivní a veselou náladu.       

Emmu Veroniku Werbikovou  5. D Za reprezentaci školy a výborné umístění v „Soutěži pro šikovné děti se zájmem o angličtinu“ - 1. místo ze 150 soutěžících a 1. místo v soutěži Výpočetní techniky – Hrátky s počítačem za 5. ročník. Dále je velmi úspěšnou řešitelkou matematické olympiády za 5. ročník a je aktivní a úspěšná reprezentantka školy ve sportovních soutěžích např. přehazovaná, orientační běh a další.  

Viktorii Bernovou  7. A Za pomoc a vstřícnost, přirozenou pomoc při začleňování cizince - spolužačky do třídního kolektivu, při výuce a v běžném režimu školy. Viktorie je premiantkou třídy. 

 

Všem srdečně gratulujeme.          

Vybraným základním školám, které splnily daná kritéria bylo předáno pro šk. rok 2019/2020 statut „Exelentní jazyková škola“, který převzal ředitel školy Mgr. Ota Bažant.    

 

Kalendář akcí

Zápis do školky

4. 5. 2021

Zápis proběhne 4. května 2021 od  13 - 17 hodin. Dokumenty a kritéria budou postupně zveřejněny.

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové