Vyšlo 5. číslo Eminých novin!

3. 6. 2021

Toto 5. číslo Eminých novin je zaměřeno především na zvířecí mazlíčky, ale najdete v něm také „Post bellum“, střípky z historie školy, rozhovory s různými lidmi, hádanky, vtipy a jiné. Naším přáním je, aby Vás příspěvky obohatily, inspirovaly i pobavily!

Eminy noviny č. 5 ke stažení zde

ostatní čísla ke stažení zde

 

Děkujeme všem, kteří se podíleli na vydání tohoto čísla časopisu, žákům, rodičům i pedagogům.

Redakční tým
 

 

Časopis si můžete také přečíst ve školní knihovně a na dvou místech v budově školy - v přízemí a v 1. patře.

Kalendář akcí

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové