XIX. ročník Soutěže pro šikovné děti se zájmem o angličtinu

22. 3. 2019

V obrovské konkurenci 38 základních, jazykových a mezinárodních škol z celého středočeského kraje a v konkurenci 150 soutěžících dosáhly naše žákyně 5. ročníků velkého úspěchu.

ma Werbiková (5. D) - 1. místo

Anna Levy (5. A) a Lada Stašková (5. B) počtem bodů obsadily umístění do 10. místa.

 

Soutěž se uskutečnila ve středu 20. března 2019 v ZŠ s RVJ Bronzová v Praze 5. Žáci soutěžili v různých disciplínách - jako je znalost reálií anglicky mluvících zemí, slovní zásoba, křížovky, osmisměrky. Ve finále  konverzovali  na vylosované téma a  předváděli volnou disciplínu - píseň, báseň...

 

Moc gratulujeme

B.Voráčková

Kalendář akcí

Zápis do školky

4. 5. 2021

Zápis proběhne 4. května 2021 od  13 - 17 hodin. Dokumenty a kritéria budou postupně zveřejněny.

Prohlídka školy

Prohlídku naší školy ve fotografiích si můžete zobrazit zde.

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové