x

Třídní učitelka: Mgr. Pavla Dočkalová

Projektový den "Cesta kolem světa" 

Náplň projektového dne, který se konal 21.10.2019, jsme měli rozdělenou na dvě části. V první části nás seznámila paní učitelka Helena Salichová s krásami Paříže. Představila nám nejznámější muzea, divadla, historickou architekturu Paříže a obohatila nás o praktické vychytávky, které jsou potřeba pro hladký průběh při cestování po Paříži. 

V druhé části nás navštívil pan fotograf Martin Procházka, který se už dlouhá léta zabývá fotografováním a natáčením fauny. Jeho fotografie a filmové záznamy pochází z různých koutů světa. Již navštívil Slovensko, Německo, Nizozemí, Norsko, Rakousko, Itálii, Chorvatsko, Španělsko, Skotsko, Dánsko, Maltu, Kanárské ostrovy, Island, Egypt, Mozambik, Jihoafrickou republiku, Rwandu, Ugandu, Aljašku, Montanu, Wayoming, Idoho a Indii. 

Během dvou hodin nám představil svou práci při focení žraloků a obohatil nás spoustou zážitků z natáčení. Žákům také obohatil vědomosti z anatomie paryb a obeznámil děti s vážným ohrožením těchto živočichů díky sobeckému a snobskému počínání lidí po celém světě. Více o panu fotografovi a ukázky jeho práce zde: https://prochyphoto.com/

Oběma přednášejícím moc děkujeme za obohacující informace a příjemně strávený projektový den. 

 

DrumCircle

Dne 17.10.2019 jsme měli možnost zúčastnit se skupinového bubnování, neboli metody DrumCircle. Žáci si společně s učiteli vyzkoušeli hru na bubny a jiné perkusní nástroje, pod vedením zkušeného facilitátora. Metoda DrumCircle je jednou z nejstarších forem rozvoje týmové spolupráce, která vznikla už v době Mezopotámie, kdy jednotlivé kmeny společně bubnovaly při nejdůležitějších oslavách, rozhodnutích a událostech. U takových setkání bubny sloužily pro koncentraci, pozornost, k souhře a společnému zážitku – tím se rozvíjela schopnost naslouchat, stmelit kolektiv, uvolnit napětí, vzájemně se podporovat a věřit ostatním.

Účinky bubnování jsou dokázány mnoha výzkumy. Mezi hlavní výhody a systémy hodnocení patří synchronizace pravé a levé mozkové hemisféry, vyplavení dopaminů a endorfinů (tzv. hormonů štěstí), posílení imunitního systému a uvolnění nahromaděného napětí v těle.

 

Den integrovaného záchranného systému

V pátek 27.9.2019 jsme se zúčastnili akce Den záchranného integrovaného systému, do kterého spadá Policie ČR, hasiči, vojáci, záchranáři a další. Žáci měli možnost vyzkoušet si resuscitaci, střelbu z laserové pistole, viděli policejní psy v akci a dostali doporučení jak se pohybovat bezpečně na silnicích a dozvěděli se několik informací o extremismu. Akce se nám moc líbila.  


 školní rok 2019/20


školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Mgr. Pavla Dočkalová

e-mail: pavla.dockalova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Zápis do školky

4. 5. 2021

Zápis proběhne 4. května 2021 od  13 - 17 hodin. Dokumenty a kritéria budou postupně zveřejněny.

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové