2. A

Třídní učitelka: Mgr. Jana Hejnová

Mýdlárna

Před Vánoci jsme si udělali příjemný výlet. Navštívili jsme výrobnu krásných a voňavých mýdel. Zkusili jsme si sami nalít mýdlový roztok do formy, balit mýdla do igelitové fólie pomocí stroje, čichem jsme testovali a vybírali vůně. Ze sody a přídavných látek jsme vytvořili pěnu do koupele v ozdobném tvaru. Nejvíc nás bavilo vykrajovat tvary z mýdlových plátů a vrstvit je na mýdlovou podstavu. Odnesli jsme si tak barevné a voňavé mýdlo, vytvořené podle svých představ. Maminkám jsme udělali radost nákupem mýdla v místním obchůdku. Návštěva byla milá a voňavá.

Vánoční trhy

V pondělí 3. prosince jsme již měli vše hotovo a připraveno k předvedení a prodeji na vánočních trzích. Ty se konaly v aule školy. Prodali jsme všechny naše výrobky i s dvěma adventními věnci. Rodičům moc děkujeme, že přišli a naše dárečky si koupili. Bylo vidět, že jim udělaly velikou radost.

Vánoční dílna

Celý podzim jsme se usilovně v pracovních činnostech a ve všech volných chvílích připravovali na vánoční trhy. Malovali jsme obrázky do třídních kalendářů, navlékali jsme kousky látky střídavě s kousky slámy a vytvářeli tak řetěz na stromeček, jako to dělávali naši předci. Dřevěné kolíčky jsme sestavovali do zajímavých tvarů a lepili z nich podložky na stůl. Moc nás bavilo tisknout tiskátky z gumy vzory na tašky. V závěrečném projektovém dni jsme dokončili výrobu přáníček a voňavých svíček z včelího vosku.

Zdravé zoubky

V naší třídě nás navštívily odbornice na hygienu a péči o zuby. Nejprve zjišťovaly, co už o našich zoubcích a jejich čištění víme my. Pak nám podrobně popsaly jednotlivé části zubu a na modelech zubů vysvětlily, jakým způsobem si je musíme čistit, abychom z nich odstranili vše, co by nám mohlo způsobit zubní kaz. Každý jsme dostali svůj nový kartáček. Pobavili jsme se i poučili.

Recyklace

Do naší školy zavítali mladí vědci, zabývající se recyklací neboli znovu využitím odpadů, jako suroviny, k výrobě nových výrobků. Překvapilo nás, že např. i k výrobě našich mikin a bundiček přispěly částečně „odpadky". Aby však mohlo dojít ke znovuvyužití odpadu, je třeba ho dobře třídit. Prostřednictvím hry jsme si třídění sami vyzkoušeli. Nové poznatky nás velmi zaujaly a nadchly. Dostali jsme do třídy nový koš na třídění papíru, který již úspěšně naplňujeme.

Drumbeny

Ve čtvrtek 15.listopadu na nás v tělocvičně čekalo překvapení v podobě desítek drumbenů a carton cajonů . Oboje je vyrobeno z recyklovaného papíru. Dají se využít jako stolečky či židličky, ale především se na ně parádně bubnuje. Přivezl nám je pan Zdeněk Roller, který naši interaktivní hodinu rytmu vedl. „Cestu kolem světa“ jsme celou prožili energickým bubnováním a rytmizováním.

Republika stoletá

V projektovém dni jsme se prostřednictvím vyprávění, obrázků, historických map a dětského video programu seznamovali se vznikem samostatné Československé republiky. Poznali jsme a pracovali se státními symboly. Poslouchali jsme a učili se zpívat Československou státní hymnu.

Ve školní knihovně

I v letošním roce jsme se třídou společně navštívili naší školní knihovnu. S paní knihovnicí jsme si připomněli vše potřebné k pobytu v knihovně, půjčování knih i k naší péči o ně. Zahájili jsme tak novou čtenářskou sezónu a hned si opět zapůjčili knihy nám milé.

Squash

S naší třídou jsme se zúčastnili projektu "Squash do škol s nafukovacím kurtem". Byli jsme poprvé v tělocvičně v hlavní budově školy. Čtyři cvičitelé pro nás měli přichystány čtyři stanoviště, kde jsme se všichni vystřídali. Zkoušeli jsme přihrávky raketou a míčkem na stěnu, běhali jsme a skákali na překážkové dráze, hráli hry na rychlost, postřeh a obratnost. Náramně jsme si to užili.

Vzpomínky na prázdniny

Po dobu letních prázdnin jsme si psali a kreslili prázdninové deníčky. Postupně si je prohlížíme a čteme. Prázdninové okamžiky a zážitky nás moc těší a vrací nás na nám tolik milá místa. Prostřednictvím deníčků a vyprávění se všichni seznamujeme, alespoň na mapě, s kouty naší republiky i cizích zemí, které o prázdninách navštívili naši spolužáci.

Plavání

Hned v prvním týdnu jsme zahájili výuku plavání. Cvičitelé nás v úvodní hodině rozdělili podle našich plaveckých zkušeností do čtyř skupin. Nyní již usilovně trénujeme v jednotlivých družstvech. Moc nás to baví, učíme se základy plaveckých stylů, ale také si v bazénu užíváme různorodé zábavné činnosti.

Návrat z prázdnin

Třetího září jsme se zase všichni, již jako druháci, ve zdraví sešli v naší příjemné třídě. Vzpomínali jsme na prázdniny, ale zároveň se hodně těšili na nové zážitky a vědomosti.

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

Mgr. Jana Hejnová

e-mail: jana.hejnova@zsemydestinnove.cz

Setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (16.00 až 17.00 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy.