8. C

Třídní učitelka: Mgr. Pavla Dočkalová

LiStOVáNí

Lukáš Hejlík, Co pro mě znamená Listování?

"Nebudu přehánět - dítě! Stál jsem u jeho porodu, zbavoval ho všech dětských nemocí a dostal ho na současou úroveň. Jsem taky rád, že díky němu udržuju styk s kamarády z divadel, které jsem opustil - Pavlem a Věrkou z Českých Budějovic a Alanem a Lenkou z Brna. LiStOVáNí je velice ambiciózní projekt, který naprosto bezkonkurečně (alespoň za tu dobu co existuje) představuje aktuální literaturu uvolněnou formou. Baví nás objevovat nové věci, nové žánry, styly. Osobně mě baví i dětská LiStOVáNí, přímo rozsekávají reakce puberťáků, kteří přicházejí s despektem a odcházejí s důvěrou k nám, tedy i ke knize, čtenářství. Zažil jsem v životě už velké kotrmelce, ale LiStOVáNí se mnou jde jako nejvěrnější partner!"

více zde

Vánoce

Na začátku prosince jsme úspěšně zvládli projektový den - vánoční dílnu a poté vánoční trhy. Poslední předvánoční den jsme si ve třídě uspořádali malou vánoční besídku, kde jsme si rozdali drobné dárečky a poté jsme společně navštívili kino, ve kterém jsme shlédli novou pohádku Čertí brko.

Recyklace - přednáška

V prosinci jsme se zúčastnili přednášky o recyklaci, kterou zajistila firma EKO KOM. Žáci se seznámili zábavnou formou se správným tříděním odpadu a shlédli několik poučných videozáznamů.

Projektový den pro páté třídy

V listopadu proběhl projektový den pro pátý ročník naší školy na téma "Republika stoletá". Naše třída měla za úkol seznámit žáky pátých tříd s historií našeho státu pod vedením paní učitelky Dubšíkové. Žáci naší třídy si připravili poutavé prezentace doplněné o videozáznamy, tajenky, soutěže a nechybělo i divadelní představení. Projekt se dětem velmi povedl.

Paralympijský školní den

Dne 19.11. měla naše třída možnost zúčastnit se paralympiády, kterou pro nás nacystali studenti FTVS v rámci projektu Pohyb pro inkluzi. Tento projekt je zaměřen na pomoc spolužákům k lepšímu přijetí žáka se speciálními vzdělávacími potřebami (SPV) v kolektivu vrstevníků.
V rámci projektu měli děti možnost vyslechnout přednášku o sportech osob se speciálními potřebami, na vlastní kůži si vyzkoušely základní mobilitu bez zrakové kontroly, základní mobilitu na vozíku, sporty se zrakovým postižením - goalball, judo a zahráli si i sportovní hry pro osoby s tělesným postižením - basketbal na vozíku. Dále poznali hru Boccia a Curling. Celý den se dětem moc líbil a byl velmi prospěšný.

Schola Pragensis 2018

V listopadu navštívila naše třída veletrh středních škol ve na Vyšehradě, kde měli možnost žáci nasbírat spoustu propagačního materiálu ohledně škol, měli šanci se zeptat na studium a vstupní požadavky a postupně si tak utřídit rozhodnutí, kam směřovat po základní škole.

Projektový den - Republika stoletá

Dne 19.10.2018 jsme navštívili výstavu - Paměť národa - Stalin - Letná. Díky této výstavě mohli žáci naslouchat desítkám jedinečných příběhů ze sbírky Paměti národa. V další části na nás čekala multimediální instalace, která nám zprostředkovala silné okamžiky 20. století a v poslední části se mohli žáci začíst do příběhů Paměti národa.

Projekt Bankéři jdou do škol

Dne 18.10.2018 absolvovala naše třída přednášku, která byla zaměřena na kyberbezpečnost a osvětu v oblasti financí. Přednášející byl pan ředitel IT oddělení (z Expobank CZ, a.s.). Žákům se předníška velmi líbila a celou akci hodnotíme jako velmi poučnou.

Stmelovací den na Ladronce

V druhé polovině září strávila naše třída celé dopoledne na Ladronce, kde jsme hráli spoustu her a zajímavých prožitkových aktivit, díky nimž jsme se více seznámili s novými spolužáky a vyšli tak do nového školního roku s novými společnými zážitky.

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Mgr. Pavla Dočkalová

e-mail: pavla.dockalova@zsemydestinnove.cz

Vysvědčení

31. 1. 2019

Předávání vysvědčení za 1.pololetí školního roku 2018/19 (harmonogram výuky bude upřesněn).