8. C

Třídní učitelka: Mgr. Pavla Dočkalová

Teambulding na FTVS

V rámci projektu Pohyb pro inkluzi si studenti FTVS nachystali pro naši třídu program na celý den, který byl plný pohybových aktivit, zážitkových her a stmelovacích zážitků. Program se všem líbil a splnil svůj účel. Potvrdili jsme si, že opravdu platí pravidlo, že sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli.

LiStOVáNí

Lukáš Hejlík, Co pro mě znamená Listování?

"Nebudu přehánět - dítě! Stál jsem u jeho porodu, zbavoval ho všech dětských nemocí a dostal ho na současou úroveň. Jsem taky rád, že díky němu udržuju styk s kamarády z divadel, které jsem opustil - Pavlem a Věrkou z Českých Budějovic a Alanem a Lenkou z Brna. LiStOVáNí je velice ambiciózní projekt, který naprosto bezkonkurečně (alespoň za tu dobu co existuje) představuje aktuální literaturu uvolněnou formou. Baví nás objevovat nové věci, nové žánry, styly. Osobně mě baví i dětská LiStOVáNí, přímo rozsekávají reakce puberťáků, kteří přicházejí s despektem a odcházejí s důvěrou k nám, tedy i ke knize, čtenářství. Zažil jsem v životě už velké kotrmelce, ale LiStOVáNí se mnou jde jako nejvěrnější partner!"

více zde

Vánoce

Na začátku prosince jsme úspěšně zvládli projektový den - vánoční dílnu a poté vánoční trhy. Poslední předvánoční den jsme si ve třídě uspořádali malou vánoční besídku, kde jsme si rozdali drobné dárečky a poté jsme společně navštívili kino, ve kterém jsme shlédli novou pohádku Čertí brko.

Recyklace - přednáška

V prosinci jsme se zúčastnili přednášky o recyklaci, kterou zajistila firma EKO KOM. Žáci se seznámili zábavnou formou se správným tříděním odpadu a shlédli několik poučných videozáznamů.

Projektový den pro páté třídy

V listopadu proběhl projektový den pro pátý ročník naší školy na téma "Republika stoletá". Naše třída měla za úkol seznámit žáky pátých tříd s historií našeho státu pod vedením paní učitelky Dubšíkové. Žáci naší třídy si připravili poutavé prezentace doplněné o videozáznamy, tajenky, soutěže a nechybělo i divadelní představení. Projekt se dětem velmi povedl.

Paralympijský školní den

Dne 19.11. měla naše třída možnost zúčastnit se paralympiády, kterou pro nás nacystali studenti FTVS v rámci projektu Pohyb pro inkluzi. Tento projekt je zaměřen na pomoc spolužákům k lepšímu přijetí žáka se speciálními vzdělávacími potřebami (SPV) v kolektivu vrstevníků.
V rámci projektu měli děti možnost vyslechnout přednášku o sportech osob se speciálními potřebami, na vlastní kůži si vyzkoušely základní mobilitu bez zrakové kontroly, základní mobilitu na vozíku, sporty se zrakovým postižením - goalball, judo a zahráli si i sportovní hry pro osoby s tělesným postižením - basketbal na vozíku. Dále poznali hru Boccia a Curling. Celý den se dětem moc líbil a byl velmi prospěšný.

Schola Pragensis 2018

V listopadu navštívila naše třída veletrh středních škol ve na Vyšehradě, kde měli možnost žáci nasbírat spoustu propagačního materiálu ohledně škol, měli šanci se zeptat na studium a vstupní požadavky a postupně si tak utřídit rozhodnutí, kam směřovat po základní škole.

Projektový den - Republika stoletá

Dne 19.10.2018 jsme navštívili výstavu - Paměť národa - Stalin - Letná. Díky této výstavě mohli žáci naslouchat desítkám jedinečných příběhů ze sbírky Paměti národa. V další části na nás čekala multimediální instalace, která nám zprostředkovala silné okamžiky 20. století a v poslední části se mohli žáci začíst do příběhů Paměti národa.

Projekt Bankéři jdou do škol

Dne 18.10.2018 absolvovala naše třída přednášku, která byla zaměřena na kyberbezpečnost a osvětu v oblasti financí. Přednášející byl pan ředitel IT oddělení (z Expobank CZ, a.s.). Žákům se předníška velmi líbila a celou akci hodnotíme jako velmi poučnou.

Stmelovací den na Ladronce

V druhé polovině září strávila naše třída celé dopoledne na Ladronce, kde jsme hráli spoustu her a zajímavých prožitkových aktivit, díky nimž jsme se více seznámili s novými spolužáky a vyšli tak do nového školního roku s novými společnými zážitky.

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Mgr. Pavla Dočkalová

e-mail: pavla.dockalova@zsemydestinnove.cz

Přiložené soubory

ÚSTECKÝ KRAJ.docx 108 kB Dokument
STŘEDOČESKÝ KRAJ.docx 135 kB Dokument
PARDUBICKÝ KRAJ.docx 119 kB Dokument
PLZEŇSKÝ KRAJ.docx 88 kB Dokument
LIBERECKÝ KRAJ.docx 88 kB Dokument
KARLOVARSKÝ KRAJ.docx 85 kB Dokument
JIHOČESKÝ KRAJ.docx 93 kB Dokument

Start v 18:00 hodin. Vyhlášení školního projektu Zlatá Ema „Republika stoletá“ a předání ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

2. 4. 2019 - 3. 4. 2019

Hlavní budova školy

Zápis do 1. ročníku ZŠ 14 - 18 hod. v hlavní budově nám. Svobody 3/930. Dokumenty naleznete v odkazu Dokumenty - Zápis ZŠ