5. B

Třídní učitelka: Mgr. Lucie Soukupová

Vánoční besídka

Poslední školní den roku 2018 u nás ve třídě proběhla tradiční vánoční besídka s přípravou občerstvení, hraním her, posloucháním hudby a rozdáváním dárků. Tentokrát ji zpestřil hudebník z Konga, který nás učil bubnovat. Všem se nám africké rytmy velmi líbily, jen některé žáky bolely od bubnování ruce.

Filmové představení

V předvánočním týdnu jsme se vypravili do kina Cinema City na Smíchově. Animovaný film o zeleném chlupatém Grinchovi, který nemá rád Vánoce, nás všechny moc pobavil.

Čokoládovna

Ve čtvrtek 13.12.2018 jsme se vypravili do čokoládovny v Šestajovicích. Nejprve jsme si prohlédli malou farmu v areálu firmy Rodas a poté jsme se stali pravými cukráři. Z belgické čokolády jsme si vyrobili vlastní tabulku čokolády, kterou jsme dozdobili nejrůznějšími ingrediencemi. Zajímavé bylo i zdobení čokoládového odlitku čokoládovými barvami.

Vánoční trhy

Na tradiční vánoční trhy, které se uskutečnily 3.prosince, jsme připravili řadu pěkných výrobků. Nejvíce se povedly domečky z papírových ruliček skleněné svícny a adventní věnce.

Republika stoletá

Ke 100. výročí vzniku republiky se neustále vracíme. Tentokrát pro nás žáci 8.ročníku uspořádali projektový den. Zjistili jsme mnoho zajímavých informací ze stoleté historie a zasoutěžili jsme si i o sladké odměny.

V barvách trikolóry

V rámci oslav 100.výročí vzniku naší republiky jsme se oblékli do státních barev. V galerii se podívejte, komu to na fotografii sluší nejvíce.

Kde začíná vesmír

Na pátek 19.října 2018 jsme měli naplánovanou návštěvu Planetária Praha. Byl krásný podzimní den, a proto jsme šli pěšky přes Stromovku. Cestou někteří žáci soutěžili o nejhezčí fotografii podzimní přírody. V Planetáriu nás velmi zaujal pořad nazvaný Kde začíná vesmír. Až se příště podíváme na noční oblohu, budeme umět určit některá souhvězdí i nejjasnější planety.

školní rok 2018/19

školní roky 2016/18

Mgr. Lucie Soukupová

e-mail: lucie.soukupova@zsemydestinnove.cz

Vysvědčení

31. 1. 2019

Předávání vysvědčení za 1.pololetí školního roku 2018/19 (harmonogram výuky bude upřesněn).