5. C

Třídní učitelka: Hana Hedlová

Den v národních barvách

V rámci Projektového dne, který se nesl v duchu oslav 100. výročí vzniku naší republiky, přišly děti do školy oblečené v národních barvách. Všem to moc slušelo!

Návštěva planetária

V pátek 19.10.2018 jsme navštívili pražské Planetárium ve Stromovce. Zhlédli jsme výukový program "Kde začíná vesmír", který byl velmi zajímavý. Noční obloha už pro nás nebude velká neznámá, budeme umět najít některá souhvězdí a nejjasnější hvězdy na obloze. Děti si užily i interaktivní expozici v hale planetária. Cesta podzimní Stromovkou byla pohodová a zábavná.

Škola čar a kouzel v Bradavicích

1.11.2018 jsme všichni nasedli na nádraží King´s Cross na bradavický express a vyrazili směr Škola čar a kouzel v Bradavicích. Každého z nás doprovázela věrná sova. Těšíme se na dobrodružství, tajemství a zážitky, které na nás čekají!

Výstava Paměť národa na Letné

6.11.2018 jsme s dětmi navštívili výstavu Paměť národa na Letné pod metronomem. Výstava byla pro děti velkým zážitkem. Na vlastní kůži zažily významné mezníky historie naší republiky a zkusily si pocity, jaké zažívali lidé při náletech a bombardování, cestu vlakem do koncentračních táborů, nejistotu v období komunistické normalizace a výpovědi lidí, kteří byli svědky těchto událostí. Chválím děti za vzorné chování a skvělou reprezentaci školy. 

školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Mgr. Hana Hedlová

e-mail: hana.hedlova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Start v 18:00 hodin. Vyhlášení školního projektu Zlatá Ema „Republika stoletá“ a předání ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

2. 4. 2019 - 3. 4. 2019

Hlavní budova školy

Zápis do 1. ročníku ZŠ 14 - 18 hod. v hlavní budově nám. Svobody 3/930. Dokumenty naleznete v odkazu Dokumenty - Zápis ZŠ

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové