4. C

Třídní učitelka: Mgr. Pavla Obstová

Staré pověsti české

V dějepisném učivu ve vlastivědě už jsme se dostali k příchodu Slovanů na naše území. Staré pověsti české nám úžasně společně s nápaditými loutkami představily herečky Kateřina Tichá a Kateřina Tschornová. Poučili jsme a zároveň báječně pobavili.

Národní technické muzeum

Dnešní dopoledne, pátek 1. března, jsme si skvěle užili v NTM. Ve dvou skupinkách jsme podnikli prohlídku Rudného a uhelného dolu. Ta byla neskutečně zajímavá, a to i díky úžasnému panu průvodci. Ve zbylém čase jsme si prohlédli expozice a zapisovali jsme si, co nás zaujalo nebo se nám líbilo. Ve škole si pak zapisky porovnáme.

Muzeum hlavního města Prahy

Ve středu 13. února jsme navštívili muzeum na Florenci. V expozici Pravěk jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací z našich nejstarších dějin. Některé exponáty jsme si mohli i osahat a své znalosti si ověřit na pracovním listu. V suterénu muzea jsme pak zhlédli 3D film vytvořený podle Langweilova modelu Prahy. Ten jsme si na konec na živo i prohlédli.

Listování

Zábavnou formou literárního čtení nám herec Lukáš Hejlík s kolegyní představili  knihu Aleny Ježkové  Dračí polévka. Doporučujeme ;-)

Dopravní výchova

I v zimě pokračujeme ve výcviku na dopravním hřišti. Tentokrát teoreticky, ale zábavně s paní lektorkou nebo na interaktivní tabuli, abychom zvládli závěrečný test.

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum je plné zajímavých expozic. Zamířili jsme především do částí Voda v krajině a Lesníkův rok, ale nahlédli jsme i do historie zemědělství, v Laboratoři ticha jsme pronikli do nitra  roslin a také jsme si užili krásnou střešní vyhlídku.

Projekt Ekologie

Chránit naše životní prostředí a přírodu by mělo být pro každého samozřejmostí. Své znalosti k tomuto tématu jsme si osvěžili a nové zajímavé informace jsme získali na přednáškách o materiálech nahrazující plasty a o recyklaci.

Sněhová královna

V divadle Minor jsme zhlédli představení Sněhová královna. S Gerdou jsme cestou za záchranu Kaie prožívali velké dobrudružství. Setkala se s květinovou čarodějnicí, s paní vránou, s loupežníky, až jí nakonec pomohl obětavý, ale také vtipný sob. Mohli jsme se také vyfotit s muzikanty, kteří živě představení doprovázeli.

Povídání s panem Špačkem

Při příležitosti oslav stoletého výročí naší státnosti navštívil naši třídu pan Ladislav Špaček. Vyprávěl nám o Václavu Havlovi a přidal své zážitky z doby, kdy pro našeho prvního českého prezidenta pracoval.

Klíčení fazolí

V přírodovědě jsme při pokusu sledovali, co potřebují semena ke klíčení. Podařilo se nám naklíčit fazole. V hlíně nám vyrostly krásné rostliny.

Republika stoletá

V rámci projektového dne jsme navštívili výstavu Tady nová republika v Národním pedagogickém muzeu. Dozvěděli jsme se informace o vzniku samostatné ČSR, ale také jak to před sto lety vypadalo ve školách.

D21

V divadle D21 jsme se ve veselém představení podle Jana Wericha Fimfárum dozvěděli, co znamená "Až opadá listí z dubu", a v následující dílně jsme přemýšleli, jaké  mohou mít lidé závislosti.

Dopravní hřiště

Čtvrtá třída se hladce rozjela a my jsme si vyjeli na dopravní hřiště na Vypich. Těšíme se, že na konci školního roku všichni získáme cyklistický řidičský průkaz ;-)

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Pavla Obstová

e-mail: pavla.obstova@zsemydestinnove.cz

Start v 18:00 hodin. Vyhlášení školního projektu Zlatá Ema „Republika stoletá“ a předání ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

2. 4. 2019 - 3. 4. 2019

Hlavní budova školy

Zápis do 1. ročníku ZŠ 14 - 18 hod. v hlavní budově nám. Svobody 3/930. Dokumenty naleznete v odkazu Dokumenty - Zápis ZŠ