4. C

Třídní učitelka: Hana Hedlová
Počet žáků: 20

Zelený den 28.3.2018

Ve středu 28.3. před velikonočními prázdninami celá škola vítala jaro. Každý si oblékl něco zeleného. Myslím, že se nám jaro podařilo přivolat!

Muzeum smyslů

23.2. jsme s dětmi navštívili nové Muzeum smyslů v Jindřišské ulici. Interaktivní výstava je plná zajímavostí a děti si všechno mohly vyzkoušet, prozkoumat a osahat. Největší zájem byl o lůžko fakíra, které jsme si všichni s chutí vyzkoušeli. Také chůze v imaginárním otáčejícím tunelu nám dala zabrat. Doporučujeme všem toto muzeum navštívit

Projekt kapela ve škole

Během ledna probíhal na prvním stupni projekt Kapela ve škole. Mladí učitelé ZUŠ vytvořili z každé třídy kapelu a učili děti hrát na elektrické kytary, baskytary a cajony, některá děvčata se stala zpěvačkami. Naše třída, která si dala jméno "Rebelové" nacvičila písničku "Nafrněná", kterou zpívá Bára Poláková. Na závěr projektu proběhl v aule naší školy velký koncert všech tříd. Překvapením byla účast skupiny Slza, se kterou si děti svoji nacvičenou písničku zazpívaly. Všechny to moc bavilo.

Okno do Afriky

18.1.2018 měly děti další přednášku na téma Afrika. Tentokrát byla velmi zajímavá, protože se děti dozvěděly zajímavé věci o tradičních afrických symbolech - jak vypadají a co znamenají. Každé dítě si africkými symboly vyzdobilo svoji tašku pomocí barev na textil a tiskátek.

Vánoční besídka

22.12. proběhla v naší třídě Vánoční besídka. Děti přišly vánočně naladěné a celý den si užily, protože se neučily. Rozdali jsme si dárky, proběhla ochutnávka vánočního cukroví, které napekly šikovné maminky a pustili jsme si film Vánoční expres.

Dějiny hudby v kostce

13.12. se naše děti zúčastnily školního koncertu Dějiny hudby v kostce. Dva mladí studenti Tomáš Vrána a Andrzej Molin je provedli stručnými dějinami hudby od pravěku až po současnost. Myslím, že to bavilo nejen děti, ale i nás dospělé. Ocenili jsme skvělé herecké výkony a výbornou hru na klavír obou aktérů.

Projekt - Okno do Afriky

6.11. měly děti již třetí přednášku na téma Afrika. Minule děti ochutnávaly speciality africké kuchyně, tentokrát se dozvěděly, jaké hry hrají africké děti a jak tráví svůj volný čas.

Projektový den - Krištof Kintera: Nervous Trees (Nervózní stromy)

19.10. jsme s dětmi v rámci projektového dne navštívili fantastickou výstavu výtvarníka Krištofa Kintery v Rudolfinu. Myslím, že i ti nejzarputilejší odpůrci výstav se pobavili a zjistili, že i umění může být zábavné, vtipné a oslovující.

Den s myslivcem

12.10. se naše děti zúčastnily programu v Zemědělském muzeu Den s myslivcem. Přednáška byla velmi zajímavá, děti se dozvěděly, co je náplní práce myslivce. Naučily se například vábit zvěř a pohladily si opravdového loveckého psa.

Den s lesníkem

21.9. Lesy hlavního města Prahy nám ve Stromovce zajistily program Den s lesníkem. Děti se dozvěděly, co všechno má na starosti lesník, jaké používá oblečení, pomůcky a přístroje. Dozvěděly se spoustu zajímavostí o lesní zvěři.

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Aj M Cj Tv   Vvj Vvj
Út M Cj Pří Cj Vl
St Hv M Vl Cj Aj
Čt TH M Tv Pcj/Pc Cj
Cj Aj M Cj Pří

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Hana Hedlová

e-mail: hana.hedlova@zsemydestinnove.cz

28. 5. 2018

Schůzka zástupců rodičů s vedením školy proběhne od 17:30 hod. v uč. 205 Třídní schůzky 3.C, D, 4. - 9. r. od 18:00 hod.

Provoz MŠ

28. 5. 2018 - 1. 6. 2018

V termínu do 28. 5. – 1. 6. 2018 z důvodu výjezdu MŠ na ŠVP bude provoz MŠ sloučen do odd. Rybiček – Českomalínská 35

Sportovní

4. 6. 2018

Sportovní den na Kotlářce v rámci dopolední výuky pro 1.- 9. r., odpolední výuka odpadá. Zájmové kroužky probíhají bez omezení.