4. C

Třídní učitelka: Mgr. Pavla Obstová

 

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum je plné zajímavých expozic. Zamířili jsme především do částí Voda v krajině a Lesníkův rok, ale nahlédli jsme i do historie zemědělství, v Laboratoři ticha jsme pronikli do nitra  roslin a také jsme si užili krásnou střešní vyhlídku.

 

Projekt Ekologie

Chránit naše životní prostředí a přírodu by mělo být pro každého samozřejmostí. Své znalosti k tomuto tématu jsme si osvěžili a nové zajímavé informace jsme získali na přednáškách o materiálech nahrazující plasty a o recyklaci.

 

Sněhová královna

V divadle Minor jsme zhlédli představení Sněhová královna. S Gerdou jsme cestou za záchranu Kaie prožívali velké dobrudružství. Setkala se s květinovou čarodějnicí, s paní vránou, s loupežníky, až jí nakonec pomohl obětavý, ale také vtipný sob. Mohli jsme se také vyfotit s muzikanty, kteří živě představení doprovázeli.

 

Povídání s panem Špačkem

Při příležitosti oslav stoletého výročí naší státnosti navštívil naši třídu pan Ladislav Špaček. Vyprávěl nám o Václavu Havlovi a přidal své zážitky z doby, kdy pro našeho prvního českého prezidenta pracoval.

 

Klíčení fazolí

V přírodovědě jsme při pokusu sledovali, co potřebují semena ke klíčení. Podařilo se nám naklíčit fazole. V hlíně nám vyrostly krásné rostliny.

 

Republika stoletá

V rámci projektového dne jsme navštívili výstavu Tady nová republika v Národním pedagogickém muzeu. Dozvěděli jsme se informace o vzniku samostatné ČSR, ale také jak to před sto lety vypadalo ve školách.

 

D21

V divadle D21 jsme se ve veselém představení podle Jana Wericha Fimfárum dozvěděli, co znamená "Až opadá listí z dubu", a v následující dílně jsme přemýšleli, jaké  mohou mít lidé závislosti.

 

Dopravní hřiště

Čtvrtá třída se hladce rozjela a my jsme si vyjeli na dopravní hřiště na Vypich. Těšíme se, že na konci školního roku všichni získáme cyklistický řidičský průkaz ;-)

  

školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


 


Pavla Obstová

e-mail: pavla.obstova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Vysvědčení

31. 1. 2019

Předávání vysvědčení za 1.pololetí školního roku 2018/19 (harmonogram výuky bude upřesněn).

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové