3. D

 

Třídní učitelka: Mgr. Elena Malchárková

 

V prosinci jsme ve škole zažívali sváteční atmosféru. Proběhly vánoční trhy, navštívil nás Mikuláš, děti si připravily pěknou besídku. Navzájem si rozdaly milé dárečky a připravily zábavný program pro spolužáky. Nakonec si v pátek ve Schwarzenberském paláci prohlédly výstavu a vyrobily svého anděla.

Po celý prosinec děti vytvářely vánoční knihu.

 

 

Pokusy s vodou

Výuku prvouky jsme si zpestřili zajímavou hodinou s panem učitelem Němečkem. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o vodě a koloběhu vody v přírodě. Už víme, proč padá sníh, proč kroupy jsou jen v létě a co můžeme najít ve vodě.

 

 

Pololetní vysvědčení

Na pololetní vysvědčení můžeme být pyšní. Každý pracoval, jak nejlépe uměl a tak jsme si na hezké známky připili rychlými špunty.

 

 

Tenis v nafukovací hale na Kotlářce

V prvním pololetí jsme se zdokonalili v plavání, nyní jsme se vrhli na tenis. Někteří se s tímto sportem teprve seznamovali, jiní si své tenisové umění ještě zdokonalili. Těšíme se na jaro, kdy se s paní trenérkou znovu uvidíme a zahrajeme si pod širým nebem.

 

 

Hmotnost a objem

Učivo nám vysvětlil pan učitel Němeček, který si pro nás připravil zajímavé ukázky. Všechno jsme viděli na vlastní oči.

 

 

Návštěva zubní ordinace

Velice děkujeme za pozvání! Někdo se možná zubaře bojí, ale my už víme, že není proč se bát. Už si umíme správně čistit zuby a víme, k čemu se který nástroj v zubní ordinaci používá. Z návštěvy si každý odnesl pěkný dárek v podobě zubního kartáčku a pasty.

 

 

Vidím, nevidím

Na návštěvu Nové scény Národního divadla jsme se dlouho těšili. Krásně jsme se oblékli a představení si opravdu užili. Byl to zážitek!

 

 

Prohlídka Národního divadla

Národní divadlo jsme prošli úplně celé. Viděli jsme základní kameny, posadili se do hlediště a nakonec se vyfotografovali na střeše. Pan průvodce nám všechno vysvětlil a trpělivě odpovídal na všechny naše otázky.

 

 

Škola v přírodě Stará Živohošť

Tématem školy v přírodě byly Staré pověsti české. Děti ze 3. A i 3. D trávily společně 4 dny v pěkném prostředí. Počasí nám přálo, program byl velmi pestrý a děti každý večer ulehly se spoustou zážitků z prožitého dne. Na stýskání nebyl vůbec čas. K dobré pohodě přispěla péče vychovatelek z cestovní agentury
a kuchařů z místního penzionu. Co příští rok? Vyrazíme určitě zas!

  

školní rok 2018/19


školní rok 2017/18


šklní rok 2016/17


 


Mgr. Elena Malchárková

e-mail: elena.malcharkova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Třídní schůzka rodičů žáků 5 roč., kteří se zúčastní poznávacího pobytu v Anglii od 7. – 13. 9. 2019. Schůzka proběhne od 19 hod. (po skončení třídních schůzek v kmenových třídách), v učebně 214.

Třídní schůzky hlavní budova

27. 5. 2019

Hlavní budova

3.B, 3.C, 4. - 9. ročník + konzultace pro rodiče. V 17:30 hod. proběhne schůzka zástupců rodičů s vedením školy uč. 205

Fotografování

4. 6. 2019

Fotografování třídních kolektivů dle zájmu tříd od 8 hod., 1. a 2.st.

Prohlídka školy

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové