4. D

O třídě

Třídní učitelka: Mgr. Hedvika Budilová
Počet žáků: 28


Aktuálně

Den myslivosti

Třináctý říjen 2017 patřil myslivosti. Naše třída navštívila Národní zemědělské muzeum, kde členi mysliveckého spolku přiblížili dětem náplň své práce. Na ukázku přinesli trofej srnce, parohy jelena, jezevčí kůže a několik zubů prase divokého. Děti si samy mohly vyzkoušet vábničky - srnčí, zaječí vřeštidlo, či myškovačku, kde napodobovaly pískání myší. Přednáška byla zajímavá a moc pěkná.

Návštěva Zemědělského muzea

Dne 27.9. naše třída navštívila výstavu "Voda v krajině" v Zemědělském muzeu. Expozice nabídla velmi širokou škálu sdělení, souvisejících s významem a rolí vody v našem životě. Ve skleněných válcích si děti mohly vyzkoušet rozličné vlastnosti a úlohy vody v krajině – sílu vody, vsakování, ale také to, jak s ní nakládáme, jak ji spotřebováváme. Dominantou expozice je plastický model České republiky, na němž se promítají „příběhy“ vody.

Přírodovědná vycházka

Dne 21.9. navštívila naše třída přírodovědnou výstavu "Les" v pražské Stromovce. Výstava byla součastí našeho učiva o živé a neživé přírodě v hodinách přírodovědy.

 Rozvrh

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Po Aj Cj M Pří   Vvj Vvj    
Út M Cj Hv Vl Cj Tv      
St Cj M Pří Cj Aj        
Čt TH M Cj Pcj/Pc Tv        
Cj Aj M Vl          

Fotogalerie

školní rok 2017/18


školní rok 2016/17


Dokumenty


Kontaktujte třídního učitele

Mgr. Hedvika Budilová

e-mail: hedvika.budilova@zsemydestinnove.cz


Kalendář akcí

Předškolák - setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (15.30 až 16.30 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy....

Schola Pragensis 2017

Buď režisérem svého života – Schola Pragensis 2017 „Buď režisérem svého života“ je nové motto pro letošní ročník přehlídky pražských škol Schola Pragensis 2017.

Videoprohlídka

Žáci právě připravují videoprohlídku naší školy. Jak to u nás vypadá se zatím můžete podívat zde

Ema Destinnová

Ema Destinnová (1878 - 1930) byla světoznámá česká operní pěvkyně a všestranně vzdělaná osobnost.

Poprvé s obrovským úspěchem vystoupila v roce 1898 berlínské Dvorní opeře. Hostovala také v Londýně, Vídni, Praze či Paříži. V Metropolitní opeře v New Yorku zpívala mj. po boku Enrica Carusa. Dnes je v povědomí veřejnosti díky svému vyobrazení na dvoutisícikorunové bankovce.

více o Emě Destinnové