6. D

Třídní učitelka: Mgr. Miroslava Kuhnová

Česká mše vánoční

V pátek 7. prosince 2018 jsme si šli poslechnout Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby do kostela Československé církve husitské. Tuto mši provedli studenti Hudebního gymnázia Evropská. Všichni podali skvělý výkon - smíšený pěvecký sbor, orchestr a zejména pak sólisté – dvě studentky a dva studenti, a to vše pod taktovkou dirigenta – studenta. Koncert se nám velmi líbil, odcházeli jsme naplněni vánoční atmosférou.

Projektový den a vánoční trhy

Jako každý rok tak i letos proběhl v naší škole 31. listopadu 2018 projektový den, který byl zaměřen na tvorbu vánočních výrobků. Naši třídu popadla skutečně tvořivá nálada. Všichni jsme po celých šest hodin pracovali s chutí a nadšením. Šili jsme, lepili, zdobili, přišívali, našívali, kreslili, malovali, zkrátka nápady se jen hrnuly. Co z toho nakonec vzešlo? Punčochy na mikulášskou nadílku – pro někoho velké, pro ty zlobivější malé, každému podle zásluh, přívěsky na klíče, záložky, věnce a další drobné ozdoby. A všechny tyto výrobky jsme prodali na našich školních vánočních trzích, které se konaly 3. prosince 2018 v tělocvičně

Zážitkový kurz

Ve dnech od 12. do 14. září 2018 se naše třída společně s 6.B zúčastnila adaptačního kurzu v Machově mlýně. Bydleli jsme v malých chatkách obklopených přírodou. Cílem této akce bylo seznámit se s novými dětmi a naučit se pracovat ve skupině. Všech her a soutěží se aktivně účastnili i naše třídní učitelky. Nejvíce se nám líbila hra orvotor a zkouška důvěry.  Po celou dobu pobytu vládla příjemná atmosféra i hezké počasí. Program byl velmi bohatý a zábavný, proto jsme odjížděli spokojení a nadšení.

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Mgr. Miroslava Kuhnova

e-mail: miroslava.kuhnova@zsemydestinnove.cz

Třídní schůzka rodičů žáků 5 roč., kteří se zúčastní poznávacího pobytu v Anglii od 7. – 13. 9. 2019. Schůzka proběhne od 19 hod. (po skončení třídních schůzek v kmenových třídách), v učebně 214.

Třídní schůzky hlavní budova

27. 5. 2019

Hlavní budova

3.B, 3.C, 4. - 9. ročník + konzultace pro rodiče. V 17:30 hod. proběhne schůzka zástupců rodičů s vedením školy uč. 205

Fotografování

4. 6. 2019

Fotografování třídních kolektivů dle zájmu tříd od 8 hod., 1. a 2.st.