5. A

Třídní učitelka: Mgr. Klára Neubauerová

Info ke škole v přírodě

Vážení rodiče,

Zasílám pár důležitých informací ohledně školy v přírodě.

Tento týden bych ráda od dětí vybrala potvrzení od lékaře (může být kopie) + kopie kartičky pojišťovny.

U autobusu pak vyberu bezinfekčnost, popř. léky, které děti užívají. Taktéž mi můžete předat poštu - pokud nechcete dopis/pohled posílat. Dětem předám v průběhu týdne.

Mám na Vás také malou prosbu. Týká se  odměn. Pokud byste měli možnost, dát jakékoliv věci (reklamní předměty, sladkosti, maličkosti) na naši školu v přírodě - budeme velmi rádi.

Nějaké věci nám ještě zůstaly z loňska, ale moc toho není a děti mají vždy obrovskou radost, když cokoliv za soutěže a jiné aktivity dostanou. Neberte to prosím jako povinnost, chtěla jsem opravdu poprosit jen ty z Vás, kteří tu možnost mají.

Předem moc za vše děkuji a přeji krásný den

Dny přijímacích zkoušek

16. a 17. dubna dělala víc než polovina dětí z naší třídy přijímací zkoušky na gymnázia. S dětmi, které na přijímačky nešly, jsme si naplánovali odpočinkové dny a strávili je ve Stromovce, na Petříně a jiných krásných místech Prahy.

Velikonoční výlet - Třebíz

11. 4. jsme vyrazili s agenturou CK2 na velikonoční výlet. Na statku nám byli předstnaveny všechny velikonoční zvyky, ochutnali jsme mazanec a trošku promrznutí si užili báječnou velikonoční atmosféru.

Projektový den - Tiché údolí

Projektový den 2. dubna jsme strávili v krásné přírodě Tichého údolí. Autobusem jsme se dopravili do Únětic a odtud se prošli na autobus do Suchdola. Celé dopoledne nám přálo počasí a procházku jsme si užili.

Malé řečniště

Jako první páťáci jsme se zúčastnili workshopu "malé řečniště". Děti se učily jak správně dýchat, pracovat s hlasem a mluvit před lidmi. Workshop byl velmi povedený a hravý.

Společenský den

28. března byl na naší škole vyhlášen společenský den. Děti se všeho ujaly se ctí a přišly krásně oblečeny.

Projekty od studentů střední školy chemické

Již podruhé jsme navštívili Masarykovu střední chemickou školu. Studenti si pro naše žáky připravili zábavné a zajímavé projekty na téma: éčka a barviva v potravinách, zdravé potraviny a také nám předvedli pár chemických pokusů.

Botanická zahrada v Troji - skleník Fata M

1. 3. jsme vyrazili na prohlídku skleníku Fata Morgana kde nás provedla paní lektorka. Program byl zaměřen na podnebné pásy, které jsme nedávno probírali v přírodovědě.

100 let koruny

Až nečekaně báječná byla výstava na Pražském hradě k výročí 100 let koruny. Expozice zaujala všechny děti a to především díky zábavným pracovním listům, které vyplňovaly během výstavy. Toto krásné dopoledne jsme zakončili svačinkou na terase s výhledem na Katedrálu Sv. Víta.

Listování

Se scénickým čtením naši školu navštívili Lukáš Hejlík a Petra Bučková. Velmi originální způsobem nám představili knížku Dračí polévka.

Vánoční besídka

Stalo se již tradicí, že poslední den před vánočními prázdninami, si všichni společně užíváme besídku. Ochutnáváme cukroví, posloucháme koledy a dáváme si krásné dárečky. Poklidně strávený den.

Čokoládovna 13. 12. 2018

S dětmi jsme si užili předvánoční čas v čokoládovně v Šestajovicích u Prahy. Ochutnávali jsme, zdobili a nasávali vůni čokolády celé dopoledne.

Anglie - 6. - 12. 10. 2018o

Velká část dětí z naší třídy se začátkem října zúčastnila báječného zájezdu do Anglie, konkrétně do městečka Worthing a jeho okolí. Děti byly skvělé, zvládly naprosto bez problému komunikovat v angličtině, ať už u rodin, či v jazykové škole.

Každý den jsme měli možnost cestovat po okolí a moc jsme si to užili!

Den trikolory

Tento den, v barvách trikolory, jsme strávili v planetáriu a následně ve Stromovce. Vše jsme si užili na plno.

Hravý architekt - předávání ocenění nějlepším architektům ČR a Slovenska - Španělský sál

Závěrečnou tečkou projektu byla návštěva Španělského sálu a malé vystoupení, kterého jsme se před těmi nejlepšími architekty, mohli zúčastnit i my.

Hravý architekt - výstava ve slévarně - Pražský hrad

Projekt Hravý architekt byl završen výstavou prací děti z celého světa. I my jsme na této výstavě nemohli chybět.

Narozeniny

Úterý 18. 9. jsme si s dětmi moc užili a to hlavně díky báječnému překvapení. Chtěla bych jim tímto velmi poděkovat za krásný narozeninový dárek, což byla oslava ve třídě se vším všudy. Byla  jsem neuvěřitelně dojatá a moc vděčná. Děkuji :)

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Mgr. Klára Neubauerová

e-mail: klara.neubauerova@zsemydestinnove.cz

Třídní schůzka rodičů žáků 5 roč., kteří se zúčastní poznávacího pobytu v Anglii od 7. – 13. 9. 2019. Schůzka proběhne od 19 hod. (po skončení třídních schůzek v kmenových třídách), v učebně 214.

Třídní schůzky hlavní budova

27. 5. 2019

Hlavní budova

3.B, 3.C, 4. - 9. ročník + konzultace pro rodiče. V 17:30 hod. proběhne schůzka zástupců rodičů s vedením školy uč. 205

Fotografování

4. 6. 2019

Fotografování třídních kolektivů dle zájmu tříd od 8 hod., 1. a 2.st.