5. A

Třídní učitelka: Mgr. Klára Neubauerová

Projekty od studentů střední školy chemické

Již podruhé jsme navštívili Masarykovu střední chemickou školu. Studenti si pro naše žáky připravili zábavné a zajímavé projekty na téma: éčka a barviva v potravinách, zdravé potraviny a také nám předvedli pár chemických pokusů.

Botanická zahrada v Troji - skleník Fata M

1. 3. jsme vyrazili na prohlídku skleníku Fata Morgana kde nás provedla paní lektorka. Program byl zaměřen na podnebné pásy, které jsme nedávno probírali v přírodovědě.

100 let koruny

Až nečekaně báječná byla výstava na Pražském hradě k výročí 100 let koruny. Expozice zaujala všechny děti a to především díky zábavným pracovním listům, které vyplňovaly během výstavy. Toto krásné dopoledne jsme zakončili svačinkou na terase s výhledem na Katedrálu Sv. Víta.

Listování

Se scénickým čtením naši školu navštívili Lukáš Hejlík a Petra Bučková. Velmi originální způsobem nám představili knížku Dračí polévka.

Vánoční besídka

Stalo se již tradicí, že poslední den před vánočními prázdninami, si všichni společně užíváme besídku. Ochutnáváme cukroví, posloucháme koledy a dáváme si krásné dárečky. Poklidně strávený den.

Čokoládovna 13. 12. 2018

S dětmi jsme si užili předvánoční čas v čokoládovně v Šestajovicích u Prahy. Ochutnávali jsme, zdobili a nasávali vůni čokolády celé dopoledne.

Anglie - 6. - 12. 10. 2018o

Velká část dětí z naší třídy se začátkem října zúčastnila báječného zájezdu do Anglie, konkrétně do městečka Worthing a jeho okolí. Děti byly skvělé, zvládly naprosto bez problému komunikovat v angličtině, ať už u rodin, či v jazykové škole.

Každý den jsme měli možnost cestovat po okolí a moc jsme si to užili!

Den trikolory

Tento den, v barvách trikolory, jsme strávili v planetáriu a následně ve Stromovce. Vše jsme si užili na plno.

Hravý architekt - předávání ocenění nějlepším architektům ČR a Slovenska - Španělský sál

Závěrečnou tečkou projektu byla návštěva Španělského sálu a malé vystoupení, kterého jsme se před těmi nejlepšími architekty, mohli zúčastnit i my.

Hravý architekt - výstava ve slévarně - Pražský hrad

Projekt Hravý architekt byl završen výstavou prací děti z celého světa. I my jsme na této výstavě nemohli chybět.

Narozeniny

Úterý 18. 9. jsme si s dětmi moc užili a to hlavně díky báječnému překvapení. Chtěla bych jim tímto velmi poděkovat za krásný narozeninový dárek, což byla oslava ve třídě se vším všudy. Byla  jsem neuvěřitelně dojatá a moc vděčná. Děkuji :)

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Mgr. Klára Neubauerová

e-mail: klara.neubauerova@zsemydestinnove.cz

Start v 18:00 hodin. Vyhlášení školního projektu Zlatá Ema „Republika stoletá“ a předání ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

2. 4. 2019 - 3. 4. 2019

Hlavní budova školy

Zápis do 1. ročníku ZŠ 14 - 18 hod. v hlavní budově nám. Svobody 3/930. Dokumenty naleznete v odkazu Dokumenty - Zápis ZŠ