8. D

Třídní učitel: Mgr. Matěj Měchura

Projektový den

Radnice Chýně na Praze-západ nechala sprejery pomalovat šedesátimetrovou betonovou zeď. Graffiti vzniklo jako součást oslav 100. výročí založení Československa. Projekt vznikl po vzoru Berlínské zdi, jejíž trosky také pokryly výtvory sprejerů. Díky její rozloze mohli umělci téma výročí republiky rozvést do deseti částí.

Obraz začíná českou hymnou a pokračuje dekádami od roku 1918 až do roku 2018. Obrazy se od sebe různí svojí atmosférou. Jinak barevná jsou šedesátá léta a jinak devadesátá. Hlavním tématem projektu není jen připomenout důležité události československé a české historie, ale zdůraznit vše, na co by měli být Češi hrdí.

Na webu obce Chýně brzy vznikne interaktivní stránka, kde budou jednotlivé výjevy popsány. My jsme však tvůrce stránek předběhli a v rámci projektového dne „Republika stoletá“ se vydali toto dílo rozluštit. Žáci pracovali s předem připraveným textem, z něhož měli vybrat to nejpodstatnější a k jednotlivým obrazům získané informace ostatním předat (to se nám v jednotlivým případech dařilo lépe a někdy hůře). Po návratu do školy jsme ještě získané informace utužili vytvořením výtvarné koláže.

Adaptační den

V druhé polovině září jsme strávili pět hodin herními a sportovními aktivitami, abychom sdružili třídní kolektiv.

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Mgr. Matěj Měchura

e-mail: matej.mechura@zsemydestinnove.cz

Předškolák: Podzimní hrátky

15. 11. 2018

Českomalínská

Setkání pro rodiče a předškoláky formou odpoledních setkání (16.00 až 17.00 hodin) a konzultací zaměřených na kladnou motivaci pro vstup do školy, poznání nového prostředí, nových kamarádů i paní učitelky 1. třídy.

Nebuďme lhostejní - Recyklace

21. 11. 2018 - 22. 11. 2018

Školní projekt „Nebuďme lhostejní – Recyklace“, všechny třídy se zúčastní besedy a pracovní dílny podle harmonogramu v rámci rozvrhu tříd