7. B

Třídní učitelka: Mgr. Michaela Tomanová

Laboratorní práce z přírodopisu

V pátek 8.2.2019 v hodině přírodopisu proběhly laboratorní práce na téma Určování drobných savců ve vývržcích sov. Vývržky jsou útvary nestravitelných zbytků potravy, které sovy (ale nejen ony, také například někteří dravci) vylučují - tyto zbytky většinou obsahují kostry savců a jiných živočichů, které sova pozřela. Rozborem vývržků se dá dobře mapovat, kteří živočichové tvoří nejčastější jídelníček těchto ptáků. My jsme se na vývržky podívali a zjistili jsme, že "naše" sovy mají nejraději hraboše polní, našli jsme i kostru jiného ptáka.

Muzeum

V úterý 5.2.2019 jsme se v rámci dějepisu zúčastnili interaktivního programu Karlovo Nové město v Muzeu hl. města Prahy. Zopakovali jsme si, jak vypadala Praha za Karla IV. a jak vznikaly jednotlivé části historického jádra, jaké rozložení tehdejší středověké město mělo a kdo se na správě města podílel.

Adaptační den

Dne 18.9.2018 v naší třídě proběhl adaptační den na Ladronce kvůli spojování bývalých 6. ročníků. Dopoledne jsme si moc užili, zahráli jsme si spoustu her, při kterých je potřeba spolupracovat, a dozvěděli jsme se o sobě hodně nového.

školní rok 2018/19

školní rok 2017/18

školní rok 2016/17

Mgr. Michaela Tomanová

e-mail: michaela.tomanova@zsemydestinnove.cz

Start v 18:00 hodin. Vyhlášení školního projektu Zlatá Ema „Republika stoletá“ a předání ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

2. 4. 2019 - 3. 4. 2019

Hlavní budova školy

Zápis do 1. ročníku ZŠ 14 - 18 hod. v hlavní budově nám. Svobody 3/930. Dokumenty naleznete v odkazu Dokumenty - Zápis ZŠ